Chrudimské noviny 318. Malá cena Monaka zažila 24. ledna 2016 kvůli oblevě a tajícímu sněhu pouze tři osobní rekordy

Dnes: 26°C
Zítra: 25°C
Pozítří: 26°C

Náročné podmínky čekaly díky oblevě a rozbředlému sněhu na 96 závodníků na trati 318. Malé ceny Monaka (MCM) v neděli 24. ledna 2016. Také proto zde "padly" pouze tři osobní rekordy. Své prosincové prvenství zde s přehledem obhájil reprezentant pardubické Hvězdy Pavel Dymák, mezi ženami si poprvé sáhla na vítězství pardubická Zdeňka Chlubnová. Při 318. MCM se jako 26. a 27. běžec zařadil mezi "stovkaře" na trati 10 km Václav Kraus z Přelouče a domácí Pavel Novák.

Hlavní závod - běh na 10 km, jak jsme už zmínil, vyhrál v absolutním pořadí s přehledem pardubický Pavel Dymák. Se ztrátou dvě minuty si pro druhé místo doběhl domácí Michal Honzíček, třetí příčka patřila se ztrátou 22 s. na druhého Michala Josefu Šuterovi z Atletiky Polička. Ani další domácí běžci se nenechali zahanbit, Lukáš Maier se ještě vešel do první desítky a skončil na krásném šestém místě. Tato hranice těsně unikla Pavlu Novákovi, který doběhl jedenáctý, 43. byl Jaromír Jelínek, 44. Radek Brožek, 56. Láďa Bříza 57. Jirka Alexa a 61. Zdeněk Petržílek.

V běhu na červeném 3,6 km dlouhém okruhu zvítězil Tomáš Gdula, těsně následován bratrem Lukášem, oba z Hvězdy Pardubice. Na třetím místě skončil Tomáš Mocek z AC Pardubice. Z pořádajícího Klubu rekreačních běžců (KRB) Chrudim skončil na 15. místě Jaromír Jelínek ml., 18. jeho sestra Michaela, 27. Marcela Holínková, 31. Jindra Zeman a 32. Hana Jelínková.

Příští 319. Malá cena Monaka se poběží v neděli 21. 2. 2016 se startem v 10 hodin dopoledne. Bližší informace získají zájemci na internetové adrese http://krb.hyperlink.cz, kde je mimo jiné umístěna i kompletní termínovka akcí KRB Chrudim v letošním roce, výsledky a fotogalerie.

Text a foto: Pavel Zeman