Chrudimské noviny Novoroční běh Josefa Poupěte se 1. ledna 2016 běžel na slabé vrstvě čerstvě napadaného sněhu

Dnes: 16°C
Zítra: 22°C
Pozítří: 25°C

Novoroční běh Josefa Poupěte se 1. ledna 2016 běžel na slabé vrstvě čerstvě napadaného sněhu

Klub rekreačních běžců (KRB) Chrudim zahájil rok 2016 už 37. ročníkem Novoročního běhu Josefa Poupěte. Ten měří 3880 metrů a běží se centrem města podél řeky Chrudimky, v druhé půli pak závodníky čeká stoupání do Resselova náměstí a následně seběh do cílové rovinky u Divadla Karla Pippicha. Na závodníky přitom čekala teplota vzduchu -1° Celsia, zatažená obloha, slabý severozápadní vítr, kluzká trať se slabou vrstvou čerstvě napadaného sněhu a v závěru i drobné mrholení. Za chrudimskou radnici se tentokrát dostavil na start první místostarosta Jaroslav Trávníček, aby nejúspěšnějším běžcům pogratuloval.

Prezentováno bylo celkem 123 závodníků, což je třetí nejvyšší účast v historii tohoto běhu po letech 2013 a 2014. Na náročné kluzké a místy i namrzající trati tentokrát všechny rekordy odolaly, takže po delší době nedošlo v rekordní tabulce k žádným přepisům. Loňské prvenství obhájil ve skvělé formě běhající Pavel Dymák z pardubické Hvězdy, mezi ženami si pro první místo poprvé doběhla Lenka Benedová z SK Srch. Pro druhé místo v absolutním pořadí s téměř minutovou ztrátou si doběhl Miloš Kratochvíl rovněž z pardubické Hvězdy. Třetí příčku obsadil Michal Honzíček z pořádajícího klubu KRB Chrudim. Z dalších "krbáků" obsadil v absolutním pořadí Bořek Čejka šestou příčku, 15. skončil Pavel Novák. 27. Jaromír Jelínek, 36. Radek Brožek, 42. Láďa Bříza, 50. Pepa Meduna, 65. Jaromír Jelínek ml., 74. Jirka Alexa, 84. Franta Lupač, 94. Míša Jelínková, 99. Jindra Zeman, 100. Luboš Honzíček a 109. Hana Jelínková.

Úvodní Malá cena Monaka, v pořadí už 316., se poběží v neděli 24. ledna se startem v 10 hodin dopoledne. Bližší informace zájemci získají na internetové adrese http://krb.hyperlink.cz, kde je mimo jiné kompletní termínovka akcí KRB Chrudim v tomto roce, všechny výsledky i fotogalerie.

Text a foto: Pavel Zeman

Reklama