Chrudimské noviny

Dnes: 22°C
Zítra: 23°C
Pozítří: 25°C
vydáno před 1 rok 32 týdny
Chrudim – Po dovolené na Slovensku se zcela fit a zdráv vracím k tipům na víkend. Tentokráte půjde již o dvoustý první článek s tímto titulkem a...Celý článek »
vydáno před 1 rok 32 týdny
Nasavrky - V sobotu 5. listopadu se v Keltském skanzenu uskuteční oslava keltského nového roku zvaného Samhain. Areál bude otevřen od 10 do...Celý článek »
vydáno před 4 týdny 3 dny
Chrudim – Věřící v neděli oslaví slavnost seslání Ducha Svatého, kterou tradičně doprovází výroba a konzumace „vaječiny“ - míchaných vajíček....Celý článek »
vydáno před 6 týdnů 3 dny
Chrudim- Máme konečně máj, lásky čas. Nebudeme si však nalhávat nic o Máchově romantické duši, protože kdo zná jeho deníky, ví své. Jedno je však...Celý článek »
vydáno před 35 týdnů 3 dny
Chrudim – Slibuji, že tentokrát se obejdeme beze zmínek o houbách a počasí. Čeká nás polovina října, dny se krátí a příroda ukazuje své nejkrásnější...Celý článek »
vydáno před 36 týdnů 3 dny
Pardubice – Nečekaný objev překvapil koncem září archeology na Pardubicku. K obřímu bronzovému hrnci je přivolal náhodný nálezce. Možná až...Celý článek »
vydáno před 37 týdnů 3 dny
Chrudim – Konec září, začátek října. Slavnost mučedníka proč Čechy ze všech nejprvnějšího, svatého Václava předznamenává zahájení sezóny zvěřinových...Celý článek »
vydáno před 40 týdnů 1 den
Nasavrky - Na sobotu 16. září připravil spolek Boii v nově budovaném skanzenu keltský rituál rovnodennosti. Návštěvníci se mohou těšit na...Celý článek »
vydáno před 46 týdnů 3 dny
Nasavrky - Lughnasad je mezinárodním festivalem keltské kultury, který se koná každoročně uprostřed léta a letos se 11. ročník uskuteční 28....Celý článek »
vydáno před 1 rok 15 týdnů
Chrudim – Středa přinesla zahájení doby postní, uděloval se popelec, rozjímalo o pomíjivosti života. Zároveň se přihlásil měsíc březen, jenž v...Celý článek »