Chrudimské noviny

Dnes: 20°C
Zítra: 26°C
Pozítří: 26°C
vydáno před 2 roky 32 týdny
Chrudim – Po dovolené na Slovensku se zcela fit a zdráv vracím k tipům na víkend. Tentokráte půjde již o dvoustý první článek s tímto titulkem a...Celý článek »
vydáno před 2 roky 32 týdny
Nasavrky - V sobotu 5. listopadu se v Keltském skanzenu uskuteční oslava keltského nového roku zvaného Samhain. Areál bude otevřen od 10 do...Celý článek »
vydáno před 12 týdnů 4 dny
Chrudim – Ve středu proběhla jarní rovnodennost a tímto dnem také oficiálně započalo jaro. Dalších 28 let bude toto roční období začíná právě 20....Celý článek »
vydáno před 1 týden 4 dny
Chrudim – Plesová sezóna nám utěšeně začíná, nastává čas překontrolovat společenské oděvy a zjistit, kde tlačí boty. Také se zdá, že teploty...Celý článek »
vydáno před 46 týdnů 4 dny
Chrudim – Prázdniny jsou v polovině. To je velmi smutné zjištění. Na stranu druhou to však také znamená, že co nevidět vypukne proslavená chrudimská...Celý článek »
vydáno před 1 rok 4 týdny
Chrudim – Věřící v neděli oslaví slavnost seslání Ducha Svatého, kterou tradičně doprovází výroba a konzumace „vaječiny“ - míchaných vajíček....Celý článek »
vydáno před 1 rok 6 týdnů
Chrudim- Máme konečně máj, lásky čas. Nebudeme si však nalhávat nic o Máchově romantické duši, protože kdo zná jeho deníky, ví své. Jedno je však...Celý článek »
vydáno před 1 rok 35 týdnů
Chrudim – Slibuji, že tentokrát se obejdeme beze zmínek o houbách a počasí. Čeká nás polovina října, dny se krátí a příroda ukazuje své nejkrásnější...Celý článek »
vydáno před 1 rok 36 týdnů
Pardubice – Nečekaný objev překvapil koncem září archeology na Pardubicku. K obřímu bronzovému hrnci je přivolal náhodný nálezce. Možná až...Celý článek »
vydáno před 1 rok 37 týdnů
Chrudim – Konec září, začátek října. Slavnost mučedníka proč Čechy ze všech nejprvnějšího, svatého Václava předznamenává zahájení sezóny zvěřinových...Celý článek »