Chrudimské noviny

Dnes: 2°C
Zítra: 7°C
Pozítří: 10°C
vydáno před 2 roky 5 dnů
Chrudim – Na dotace, které umožňují majitelům historických nemovitostí opravovat své domy, dosáhnou nejen městské instituce. Desítky tisíc jak z...Celý článek »
vydáno před 2 roky 4 týdny
Chrudim – Zapíchne-li zvědavý čtenář kružítko do mapy, vyjde mu překvapivá pravda – střed města se již dávno nenachází v okolí Resselova náměstí....Celý článek »
vydáno před 2 roky 30 týdnů
Chrudim - Věžních hodin je ve městě několik. Jedny, ty nejznámější, pravidelně ohlašují čas z věží kostela Nanebevzetí Panny Marie. Dalšími se pyšní...Celý článek »
vydáno před 2 roky 42 týdny
Chrudim - Jarní sluníčko nevylákalo z děr a brlohů jen lesní zvířátka, ale probudilo k větší aktivitě také místní bezdomovce. Ti sklízejí plody práce...Celý článek »
vydáno před 3 roky 12 týdnů
Chrudim - Při půlnoční bohoslužbě 24. prosince zazní v chrámu Nanebevzetí Panny Marie Missa pastoralis J. C. Sychry a na ranní bohoslužbě na Boží hod...Celý článek »
vydáno před 3 roky 34 týdny
Chrudim - Pověstmi opředená lavička nedaleko kostela sv. Kateřiny byla v nedávné minulosti oblíbeným cílem mládeže. Ta zde ale netrávila chvilky...Celý článek »
vydáno před 4 roky 13 týdnů
Chrudim - Kostelní hodiny a cimbály, které ohlašují lidem každou půlhodinu, patří neodmyslitelně ke kulise každého města. Například zdejší Resselovo...Celý článek »
vydáno před 4 roky 34 týdny
Chrudim - Po městě se podle všeho začíná rozmáhat zlozvyk, na který jsou prozatím krátcí jak městští strážníci, tak i ostatní orgány města. Na...Celý článek »
vydáno před 4 roky 40 týdnů
Chrudim - Radnice se rozhodla podpořit dotací záměr chrudimského arciděkanství rekonstruovat válečné hroby na hřbitově u sv. Kříže. Podle starosty...Celý článek »
vydáno před 4 roky 42 týdny
Chrudim - Zájem pokračovat v restaurátorských pracech na vybraných sochách, které původně patřily kostelu svatého Josefa a nyní jsou v depozitáři...Celý článek »