Chrudimské noviny

Dnes: 28°C
Zítra: 27°C
Pozítří: 28°C
vydáno před 3 roky 1 týden
Nasavrky - Lughnasad je mezinárodním festivalem keltské kultury, který se koná každoročně uprostřed léta a letos se 11. ročník uskuteční 28....Celý článek »
vydáno před 6 let 1 týden
Chrudim - Keltská karavana, která reprezentuje regionální obchod, se na své cestě z Kunětické hory na keltský festival Lughnasad do Nasavrk zastaví...Celý článek »
vydáno před 7 let 40 týdnů
Chrudim - Nadcházející první listopadový víkend se jednoznačně ponese ve znamení vzpomínek na zemřelé - Dušiček. Mnozí, zvláště mladší čtenáři, to...Celý článek »
vydáno před 8 let 1 týden
Nasavrky - Za necelý týden začne ve městě tradiční keltský svátek oslavující dobu sklizní. 4. srpna se sjedou milovníci keltské hudby a kultury, aby...Celý článek »
vydáno před 5 týdnů 9 hodin
Chrudim – Dětem začaly prázdniny a přes nárůst počtu nakažených coronavirem v několika ohniscích po celé České republice se život vrací do normálu....Celý článek »
vydáno před 1 týden 6 dnů
Nasavrky – V sobotu 14. března od 17 hodin proběhne v místní sokolovně přednáška doplněná dokumentárním filmem o třetí expedici Monoxylon na...Celý článek »
vydáno před 29 týdnů 8 hodin
Chrudim – Leden se nám zlomil v půli a nastává období prapodivné zimy bez sněhu. Plesová sezóna startuje a ten, kdo neoprášil své znalosti...Celý článek »
vydáno před 30 týdnů 9 hodin
Chrudim – Na začátku nového roku zůstává vše při starém. Zima zatím své drápky rozhodně nezaťala, což ocení jistě každý, kdo musí obsluhovat domácí...Celý článek »
vydáno před 34 týdny 8 hodin
Chrudim – Třetí neděle adventní se nazývá „Gaudete“. V liturgii lze použít paramenta růžové barvy místo v této době obvyklé fialové, kostely se zdobí...Celý článek »
vydáno před 39 týdnů 8 hodin
Chrudim – S největší pravděpodobností letos svatý Martin na bílém koni nepřijede. Tradice svatomartinských hus je však zcela neodvislá od případné...Celý článek »