Chrudimské noviny

Dnes: 7°C
Zítra: 13°C
Pozítří: 16°C
vydáno před 6 let 29 týdnů
Chrudim - Na vyjádření městského zastupitelstva bude teď záležet, zda získá Alžběta Langová cenu Osobnost města Chrudim za rok 2012....Celý článek »
vydáno před 15 týdnů 3 dny
Chrudim – Město se může pochlubit dlouhou tradicí židovského osídlení, které však brutálně uťala Druhá světová válka. Přesto na tyto obyvatele...Celý článek »
vydáno před 1 rok 18 týdnů
Chrudim – Kameny zmizelých již na dlažbě v chrudimském centru zdomácněly. Připomínají osudy mnohdy neznámých dávných obyvatel města, kteří „zmizeli“...Celý článek »
vydáno před 2 roky 14 hodin
Chrudim – Druhé největší město Pardubického kraje má silnou židovskou minulost. Po rekonstrukci hřbitova místních obyvatel židovského vyznání a...Celý článek »
vydáno před 2 roky 6 dnů
Heřmanův Městec - V pátek 15. září se v Židovském dvojdomku od 18 hodin koná vernisáž výstavy - Svět, který měl zmizet. Výstava fotografií...Celý článek »
vydáno před 6 let 39 týdnů
Literární noviny - Když mi Ježíšek nadělil vytoužené jízdní kolo Eska, první moje jízda na něm vedla do Chrudimi. Nebo jsem jezdil motoráčkem...Celý článek »
vydáno před 6 let 1 týden
Chrudim - "Nemáme právo zapomenout," to jsou slova, která zazněla ve středu 5. prosince v projevech osobností na Židovském hřbitově při...Celý článek »
vydáno před 6 let 1 týden
Chrudim - Vernisáž výstavy Zmizelí sousedé včera 3. prosince v 17 hodin symbolicky zahájila týden, který je věnován židovským obětem šoa - holokaustu...Celý článek »
vydáno před 6 let 1 týden
Chrudim - Výstava v Muzeu barokních soch je věnovaná chrudimským obětem holocaustu. Koná se při příležitosti smutného výročí 70 let od transportu...Celý článek »
vydáno před 7 let 8 týdnů
Internet/Barcelona - Šel  jsem po ulici v Barceloně a najednou jsem objevil strašlivou pravdu - Evropa zemřela v Osvětimi... Zabili jsme šest...Celý článek »