Chrudimské noviny

Dnes: 14°C
Zítra: 14°C
Pozítří: 11°C
16. Říjen 2017
Vizuální smog v centru města má nové přírůstky - předvolební plakáty pomalu plnící výlepové plochy. Celý článek »
Jakub Valenta
21. Září 2017
Ve Štěpánkově ulici pokračují práce na úpravách domu číslo popisné 89, který má sloužit jako denní centrum místního hospice. Celý článek »
red
7. Červen 2017
Tento týden můžete v našem městě potkat mladého malíře Tomáše Honze, nedávného absolventa Akademie výtvarných umění v Praze. Pro svojí výstavu v chrudimské Galerii ART připravuje mimo svá větší plátna i soubor menších obrazů, které se rozhodl vytvořit několik dnů před výstavou. Jedním z nich je i obraz Chrudimský trh, namalovaný v ranních hodinách ve středu, 7. června 2017. Pokud se vám práce mladého autora líbí, můžete příští čtvrtek navštívit jeho výstavu v Galerii ART Chrudim. Poznámka: Obraz zveřejňujeme ještě nedokončený, finální verzi uvidíte na výstavě příští týden.Celý článek »
30. Květen 2017
Porážka ze druhého finálového vystoupení ve slavistickém Edenu se neopakovala, chrudimský šampion mohl znovu slavit! Proti domácí Slavii si od první minuty šli jasně za svým cílem a po výhře 5:2 bylo hotovo! ERA-PACK Chrudim se stal potřinácté v klubové historii mistrem CHANCE Futsal ligy, jedenáct sezon v řadě navíc již nenašel svého přemožitele.Celý článek »
26. Květen 2017
Pohotový Víťa Opočenský nám poslal fotku auta Sreet View firmy Google, které v těchto dnech projíždí Chrudimí. Operátoři mají aktualizovat snímky na mapách a nafotografovat zatím nedostupné lokality. Auta Street View vybavená fotoaparáty pro pořizování 360° panoramatických záběrů projíždějí republikou již od roku 2009 a zaznamenávají většinu průjezdných lokalit v zemi. Fakt, že Google věnuje České republice větší pozornost než jiným srovnatelným zemím je vysvětlován silnou pozicí konkurenčního českého Seznamu.Celý článek »