Chrudimské noviny

Dnes: 19°C
Zítra: 26°C
Pozítří: 27°C
20. Únor 2020
Nebyla levná, není na ideálním místě, přesto si na novou stanici sanitek Chrudimáci zvyknou. Nic jiného jim ani nezbývá.  Nepozvat na stříhání pásky starostu města, v jehož obvodu stanice vyrostla jen proto, že měl na její výstavbu svůj názor - odlišný od krajských politiků - je jen těžko pochopitelné. Celý článek »
22. Listopad 2019
Letošním nedobrovolným výhercem ruské rulety, z níž každoročně vzejde pyšná ozdoba hlavního náměstí v Chrudimi, se stala čtyřicetiletá jedlička z Jedliček. Část veřejnosti se bouří, část nadšeně plesá nad kásně rostlým jehličnanem.  Její původ je však symbolický pro současné vedení města - když nevíme kudy kam, sáhneme do vlastního majetku. Ušetříme na doprošování se veřejnosti - výzva zveřejněná technickými službami byla asi jen humorná nadsázka - a navíc podpoříme návrat "Jedliček" k původnímu vzhledu.Celý článek »
2. Červenec 2019
A s koncem školy ještě společná fotografie, tak jako si ji udělali se svým třídním učitelem Romanem Anýžem osmáci ze ZŠ Dr. Jana Malíka v ChrudimiCelý článek »
20. Březen 2019
Práce na rekonstrukci historického domu ve Štěpánkově ulici stále pokračují. Vzniká zde denní stacionář zdejšího hospicu. Dokončen snad bude v prosinci letošního roku. Celý článek »
16. Leden 2019
Fotka obřího sněhuláka pochází ze Včelákova. Mimořádné přívaly sněhu dovolily vytvořit hotového obra mezi sněhuláky, který nemá na Chrudimsku konkurenci. Nebo má? Pošlete nám fotku většího!Celý článek »