Chrudimské noviny

Dnes: 2°C
Zítra: 10°C
Pozítří: 9°C
16. Leden 2019
Fotka obřího sněhuláka pochází ze Včelákova. Mimořádné přívaly sněhu dovolily vytvořit hotového obra mezi sněhuláky, který nemá na Chrudimsku konkurenci. Nebo má? Pošlete nám fotku většího!Celý článek »
2. Leden 2019
Každým rokem přiláká ohňostroj v Klášterních zahradách tisíce zvědavců. Doprava v centru města kolabuje, lidé hledí s tvářemi k obloze na těch několik minut ohnivé, hlučné nádhery. Peníze vystřelené do vzduchu, vyděšená zvířata...Celý článek »
17. Prosinec 2018
Prodavači vánočních stromků nemají právě lehký život. Ani nepřízeň počasí je však neodradí od nabízení jehličnanů, které zkrášlí domovy mnoha Chrudimáků, aby později skončily jako vítaná lahůdka pro slony v ZOO, případně odpad v kompostárně. Celý článek »
10. Prosinec 2018
Po letech, kdy instalovaný betlém na Resselově náměstí vzbuzoval spíše rozpaky, rozhodlo se město pořídit nový. Snad inspirací byly postavy z nedalekých Nasavrk, snad došlo k vylepšení vkusu. Pavdou je, že nejkrásnější město Pardubického kraje konečně vlastní důstojné a vkusné zpodobnění Kristova narození. Celý článek »
Jakub Valenta
1. Říjen 2018
Tento stojan (a další) stojí v Široké ulici deset let. Pan starosta okolo něho chodí už deset let a dodnes ho nenapadlo, nechat stojan otočit tak, aby nepřekážel chodcům - především seniorům a maminkám s kočárky.  Celý článek »
red