Chrudimské noviny

Dnes: 0°C
Zítra: 3°C
Pozítří: 4°C
22. Listopad 2019
Letošním nedobrovolným výhercem ruské rulety, z níž každoročně vzejde pyšná ozdoba hlavního náměstí v Chrudimi, se stala čtyřicetiletá jedlička z Jedliček. Část veřejnosti se bouří, část nadšeně plesá nad kásně rostlým jehličnanem.  Její původ je však symbolický pro současné vedení města - když nevíme kudy kam, sáhneme do vlastního majetku. Ušetříme na doprošování se veřejnosti - výzva zveřejněná technickými službami byla asi jen humorná nadsázka - a navíc podpoříme návrat "Jedliček" k původnímu vzhledu.Celý článek »
2. Červenec 2019
A s koncem školy ještě společná fotografie, tak jako si ji udělali se svým třídním učitelem Romanem Anýžem osmáci ze ZŠ Dr. Jana Malíka v ChrudimiCelý článek »
20. Březen 2019
Práce na rekonstrukci historického domu ve Štěpánkově ulici stále pokračují. Vzniká zde denní stacionář zdejšího hospicu. Dokončen snad bude v prosinci letošního roku. Celý článek »
16. Leden 2019
Fotka obřího sněhuláka pochází ze Včelákova. Mimořádné přívaly sněhu dovolily vytvořit hotového obra mezi sněhuláky, který nemá na Chrudimsku konkurenci. Nebo má? Pošlete nám fotku většího!Celý článek »
2. Leden 2019
Každým rokem přiláká ohňostroj v Klášterních zahradách tisíce zvědavců. Doprava v centru města kolabuje, lidé hledí s tvářemi k obloze na těch několik minut ohnivé, hlučné nádhery. Peníze vystřelené do vzduchu, vyděšená zvířata...Celý článek »