Chrudimské noviny 310. Malé ceny Monaka se 22. dubna 2015 zúčastnili už podruhé mladí běžci z Dětského domova Chrudim

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C

Krásné jarní počasí a ideální podmínky na trati přilákalo ve středu 22. dubna na již 310. Malou cenu Monaka 154 závodníků. V hlavním závodě běhu na 10 km, kde se sešlo na startu 84 závodníků, si pro své první vítězství doběhl Tomáš Flieder z F-Bike klub Sádek časem 36 min. 10 s. Druhý v absolutním pořadí skončil se ztrátou 40 sekund Tomáš Procházka (Hvězda SKP Pardubice) a třetí doběhl Jaromír Hradecký ze Skutče se ztrátou na vítěze 57 sekund. Z pořádajícího Klubu rekreačních běžců (KRB) Chrudim skončil v absolutním pořadí na šestém místě Lukáš Maier, 28. pak Pavel Novák, 35. Radmil Brožek, 37. Láďa Bříza, 56. Jaromír Jelínek, 69. Pepa Meduna, 73. Pavel Pros a 83. Hana Jelínková.

Běh na červeném 3,6 km dlouhém okruhu, jehož se zúčastnilo 70 závodníků, se stal kořistí již stálého účastníka Tomáše Mocka z AC Pardubice. Na překonání této trati mu stačilo pouhých 13 minut a dvě sekundy. Časem 13 min. 49 s. skončil druhý Vladimír Urválek ze Spartaku Slatiňany a o šest sekund za ním na třetím místě doběhl Jan Hodic z Rovexu Slatiňany. Z "krbáků" skončili na této trati v absolutním pořadí na 29. místě žák Jaromír Jelínek mladší, 47. Jindra Zeman, 58. žákyně Míša Jelínková a 59. Marcela Holinková. Je potěšitelné, že si na Monako nachází cestu stále mladší generace a v hojném počtu se už podruhé zúčastnila i kvalitní sestava z Dětského domova v Chrudimi.

Příští 311. Malá cena Monaka se tradičně poběží jako Janderovská desítka ve středu 20. května se startem v 18 hodin. Tato květnová Malá cena bude opět bodovaným podnikem Velké ceny Východních Čech v bězích a zároveň i součástí ISCAREX poháru 2015.

Bližší informace získají zájemci na internetové adrese http://krb.hyperlink.cz, kde je mimo jiné kompletní termínovka akcí KRB Chrudim v letošním roce, výsledky a fotogalerie.

Text a foto: Pavel Zeman