Chrudimské noviny 317. Malá cena Monaka byla 20. prosince 2015 posledním letošním lesním krosem, který pořádá KRB Chrudim

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C

Netypicky prosincové počasí přivítalo účastníky letošní poslední 317. Malé ceny Monaka v neděli 20. prosince. Provázely ji ideální podmínky pro běh, skvělá účast a navíc vynikající výkony na hlavní trati. Čeští reprezentanti v dresu pardubické Hvězdy dominovali na obou okruzích. Tři dny po svém vítězství na tradičním nočním běhu v Zaječicích dokázal Pavel Dymák připojit prvenství další, a to historicky druhým nejlepším čase zaznamenaném na Malých cenách Monaka od roku 1997, kdy se tento lesní kros běhá na současné 10 km trati. Navíc druhý v cíli Pavel Hladík se svým výkonem zařadil v historické tabulce na místo sedmé. Dařilo se ale i dalším. Na obou okruzích bylo překonáno dohromady 33 osobních rekordů (14 na "desítce" a 19 na kratší trati 3,6 km). Prezentováno bylo celkem 193 závodníků (118 + 75) a celkem na startu nové trati od dubna 1997 registrujeme neuvěřitelných 23.563 účastníků! Na hlavní trati 10 km běželo alespoň jednou 1679 závodníků, na malém okruhu pak 1403.

Hlavní závod Běh na 10 km byl plně v režii závodníků pardubické Hvězdy SKP, kteří obsadili první tři místa. V absolutním pořadí si pro vítězství doběhl Pavel Dymák krásným časem 32 min. 37 s. Druhý skončil Pavel Hladík se ztrátou 50 s. a třetí místo patří Ondřeji Svobodovi časem 36 min. 55 s.. Z "Krbáků" patří v absolutním pořadí jedenáctá příčka Petru Kalnému, 17. skončil Lukáš Maier, 25. Pavel Novák, 70. Vladimír Bříza, 85. Miluše Kührová, 87. předseda klubu Jirka Zítko, 101. Jirka Alexa, 102. Pepa Meduna, 103. Zdeněk Petržílek a 105. Franta Lupač. V běhu na červeném 3,6 km dlouhém okruhu zvítězil junior Tomáš Gdula časem 12 min. 46 s z Hvězdy SKP Pardubice, druhý skončil Tomáš Mocek AC Pardubice a třetí Vladimír Urválek Spartak Slatiňany.

Příští 318. Malá cena Monaka se poběží v neděli 24. ledna 2016 se startem v 10 hodin dopoledne. Ještě předtím ale odstartuje na Nový rok v pátek 1. ledna 2016 další sezonu 37. ročník Novoročního běhu Josefa Poupěte, a to v 15 hodin u Divadla Karla Pippicha v Chrudimi.

Bližší informace zájemci získají na internetové adrese http://krb.hyperlink.cz, kde je mimo jiné kompletní termínovka akcí KRB Chrudim v příštím roce, všechny výsledky a fotogalerie.

Text a foto: Pavel Zeman