Chrudimské noviny Jak se žije náctiletým s rouškou, bez školy a s malými sociálními kontakty?

Dnes: 24°C
Zítra: 20°C
Pozítří: 14°C

Jak se žije náctiletým s rouškou, bez školy a s malými sociálními kontakty?

Možná už jste je také viděli. Jejich tempo je vražedné a nic je nezastaví. Ještě toho zažili málo a mají pocit, že jsou nedotknutelní. Před sebou mají vidinu ještě dlouhého života. Jaký ale ten život opravdu bude a nacházíme se opět také v ohnisku mezigeneračního boje?

 

Všichni nejsou stejní, jak sami potvrzují, ale v době, kdy se diskutuje, jakým epidemiologickým rizikem je otevření škol, senioři, kteří nemají na nákup respirátorů, chodí po venku alespoň v rouškách, a platí, že bez roušky mohou jít ve skupině jen členové jedné domácnosti, po Chrudimi se bezstarostně trousí hlavně partičky náctiletých bez roušek, nic neřešící, na ostatní se neohlížející, protože „kamarád už to měl a ostatní se od něj nenakazili“ a kroky některých z nich dokonce opakovaně míří už za bílého dne na „nelegální“ domácí párty. Za vrátky se vítají velmi srdečně. Nepotřebují prarodiče, vystačí jim vrstevníci.

 

Možná, že jsou to děti té vrstvy obyvatel, která již očkováním prošla. Moje mikrosonda do života náctiletých neodhalila, jak se jim žije v době pandemie, protože se zdá, že většina z nich se ve svém soukromí nijak neomezuje. Školy se mohou klidně otevřít ...

Petra Vintrlíková

Reklama