Vyhlášenou restauraci v Chrasti nečekaně navštívil prezident
Chrudimsko – Prezident republiky Petr Pavel v neděli 21. června zamířil na oběd do Chrasti do Restaurace Na Zámku. Stalo se to po té, co se zúčastnil pietního shromáždění k 84. výročí vyhlazení osady v Ležákách a pro hosty i provozovatele restaurace byla návštěva velkým překvapením.
Zdroj: Hradní kancelář, Tomáš Fongus
Prezident Petr Pavel cestou z pietního aktu v Ležákách navštívil vyhlášenou zámeckou restauraci v Chrasti, aby tady poobědval, což provozovatelé restaurace nadšeně komentovali slovy: „Jeho návštěva byla pro nás i naše hosty nečekaná a stala se tak milým překvapením. Pan prezident se zastavil cestou z uctění památky obětí v Ležákách a usedl mezi nás jako běžný host — bez požadavků na soukromí, bez okázalosti, jen s malým doprovodem. Jeho skromnost a lidský přístup jsou přesně tím, co na něm tolik lidí oceňuje, i když nemusíme mít vždy stejné názory. Krásný moment, na který budeme dlouho vzpomínat. Bylo nám ctí.“
René Salaquarda zdůraznil: „Byla to opravdu úplně běžná návštěva na klasický oběd bez jakýchkoliv výjimek." A na důkaz úcty k významnému hostovi zůstalo tajemstvím, na čem přesně si prezident pochutnal.
Zdroj: FB
Reklama
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.












