Branky Lukáš Hrušky na vítězství proti Spartě nestačily
Pardubice – Důležitý zápas proti Spartě B mají za sebou naši hráči. Utkání, které měli dotáhnout do vítězného konce, ale nakonec skončilo remízou, jelikož soupeř vyrovnal v nastaveném čase na konečných 2:2.
Do zápasu doslova vletěli a už ve třetí minutě šli do vedení 1:0. Centr do vápna sice ještě hosté zvládli odvrátit, ale míč se dostal jen k Martinu Tomlovi, který po zranění Jakuba Tecla nastoupil v základní sestavě. Vrátil balon směrem na branku a před hostujícím brankářem ho ještě stačil tečovat Lukáš Hruška. Bylo z toho vedení a Lukášův první gól ve druhé lize. Aktivní hra chrudimských hráčů pokračovala. Hrozili především ze standardních situací a z rychlých protiútoků. Sparta se postupně zlepšovala a snažila se převzít iniciativu, ale obrana domácích fungovala perfektně a hosty do velkých šancí nepustila až do 32. minuty. Tehdy se nejlepší střelec Sparty Tomáš Schánělec ocitl blízko vyrovnání, brankář Šerák ale jeho pokus bravurně zneškodnil. Když se však z další akce opravdu dostal míč za záda chrudimského brankáře, rozhodčí gól neuznali, protože situaci předcházela ruka útočícího hráče ve vápně. Závěr poločasu byl vyrovnaný s mírnou převahou domácích, dokázali si vytvořit další střelecké pokusy. Druhý gól mohl přidat Lukáš Hruška, který utekl obraně Sparty, ale hostující brankář jeho únik vychytal. Na druhé straně také skvěle zasáhl brankář Jáchym Šerák.
Druhý poločas začal ještě rychleji a lépe než ten první. Velmi aktivní a skvěle hrající Lukáš Hruška prolétl středem hřiště až do vápna a přesnou střelou zvýšil na 2:0. Domácí byli rázem na koni, a hlavně při chuti. Do nadějných šancí se chvilku nato dostali Patrik Schön a opět Lukáš Hruška, ale brankář Sparty Sebastián Zajac podržel svůj tým. Postupem času se chrudimští hráči ale stáhli a mladý tým Sparty začal vystrkovat růžky. Po rohovém kopu se prosadil Ferdinand Říha, který hlavou uklidil míč za záda brankáře Šeráka – 2:1. Sparta výrazně ožila a začala se tlačit za vyrovnáním, závěr tak nabídnul dramatickou podívanou. Hosté stupňovali tlak a domácí na brankové čáře několikrát zachránil výtečně chytající Jáchym Šerák, který zlikvidoval minimálně tři tutové šance. Už to vypadalo, že se podaří udržet míč daleko od branky a vyválčit tři body, ale v nastavení přišel rohový kop Sparty. Ve vápně nastal velký závar, ve kterém se nejlépe zorientoval Matyáš Jedlička a dotlačil míč do branky. Utkání nakonec skončilo remízou 2:2 a Chrudim čeká ještě velký boj v závěru sezony.
Děkujeme divákům za podporu. Následující týden se ve středu 6. 5. vydá tým do Tábora a příští domácí utkání sehraje v úterý 12. 5. od 17:00 na stadionu v Pardubicích.
Marek Kulič: „Ze zápasu jsme smutní, protože jsme ho měli dobře rozjetý. Sparta byla v prvním poločase lepší na míči, ale my ho vyhráli 1:0. Do druhého jsme vstoupili dobře a rychle jsme se dostali na 2:0. Bohužel pak zápas rozhodly dva rohové kopy. Zejména ten v nastavení – je to pro nás smutné, ale musíme to brát jako fakt a pracovat dál!“
Reklama
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.










