V Chrudimi padl nový rekord
Chrudim - V Chrudimi padl nový rekord: městská policie vyjela během týdne k 99 událostem. Jeden by skoro řekl, že když zmizely podrobné týdenní přehledy, lidé si začali víc troufat porušovat veřejný pořádek. Vrchní strážník Lukáš Dvořák to ale vidí jinak a návrat do starých kolejí se prý neplánuje.
Podle vrchního strážníka Lukáše Dvořáka se chrudimská městská policie rozhodla opustit sáhodlouhé popisy výjezdů a řešených událostí v ulicích města po té, co návštěvnost policejního webu začala v posledních dvou letech rapidně klesat. Prý je lepší mít strážníky venku v ulicích než zadumané nad klávesnicí počítače.
Počet výjezdů, který začal náhle stoupat, je ale podle vrchního strážníka novinkou teprve posledních týdnů. Zatím není úplně jasné, čím to je. V oznámeních se prý neobjevuje nic výjimečného, co by vysvětlovalo skok nahoru. Jediné, čeho je trochu víc než jindy, jsou odchyty zvířat (19) — hlavně opuštěných mláďat ptáků. Jinak je skladba událostí pořád stejná jako dřív: Nejvíce (31) se týkalo oznámení o nevhodném chování spoluobčanů a hned na druhém místě bylo řešení přestupků proti pravidlům silničního provozu (21). Injekčních stříkaček se tentokrát našlo sedm.
A návrat k podrobným přehledům, co se kde po městě děje? Tomu už prý nadobro odzvonilo. Jak říká Lukáš Dvořák, starý formát prý byl časově náročný, málo čtený a neefektivní. Nový způsob komunikace je rychlejší, modernější a podle čísel i mnohem úspěšnější, i když se to některým občanům nelíbí, protože přišli o podrobný přehled o mnohdy pikantním dění ve městě.
Reklama
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.













