Chrudimské noviny

Dnes: 27°C
Zítra: 26°C
Pozítří: 26°C
vydáno před 9 let 13 týdnů
Charvátova vila, kterou Chrudim získala v roce 2010 do svého vlastnictví, zeje po celou dobu prázdnotou, a to přesto, že se...Celý článek »
vydáno před 3 roky 5 týdnů
Chrudim - Město zrestaurovalo hrob svého slavného rodáka Jana Nepomuka Štěpánka, významné osobnosti českého národního obrození. Oprava hrobu na...Celý článek »
vydáno před 3 roky 14 týdnů
Chrudim – Funerální turistika zažívá v posledních letech nebývalý rozkvět. Lidé rádi cestují k hrobům velikánů a známých osobností, města proto...Celý článek »
vydáno před 4 roky 10 týdnů
Chrudim – Jiljí Hoferica je osobností, která ve městě pomalu upadá v zapomnění. Svého času na sebe upozornil sporem o známou „Charvátovu vilu“ a také...Celý článek »
vydáno před 4 roky 26 týdnů
Před pár lety (doslova) jsem opustil město a přesunul se na vesnici. Spíše vesničku, pár domů a pak už jen příroda, rybníky, lesy. Staré chalupy...Celý článek »
vydáno před 8 let 2 týdny
Chrudim - Schválení prodeje Charvátovy vily vyvolalo očekávanou odezvu u hlavního odpůrce této akce Jiljího Hoferici. Ten si totiž zanedbaný dům na...Celý článek »
vydáno před 8 let 4 týdny
Chrudim - Štěstí se konečně usmálo na chrudimskou radnici, které se s pomocí realitních makléřů podařilo prodat dvě ze tří dosud...Celý článek »
vydáno před 8 let 7 týdnů
Chrudim - Radnice pokračuje v prodeji svých domů, které dlouhé roky chátraly a zoufale hledaly nové majitele. Po nemovitosti v Poděbradově...Celý článek »
vydáno před 8 let 20 týdnů
Chrudim - Zájemci o koupi Charvátovy vily se nehrnou, a tak se radnice rozhodla nevyužitou nemovitost, která už několik let chátrá, podstatně...Celý článek »
vydáno před 9 let 13 týdnů
Chrudim - Město neumí prodat vilu po historikovi Jiřím Charvátovi v Hniličkově ulici, kterou získalo po vleklém dvanáctiletém soudním sporu v roce...Celý článek »