Chrudimské noviny

Dnes: 2°C
Zítra: 2°C
Pozítří: 1°C
vydáno před 4 roky 36 týdnů
Chrudim - Nic nedokáže vzbudit mezi obyvateli určitých částí města takové vášně, jako hejno krkavcovitých inteligentních ptáků. Právě havrani, kteří...Celý článek »
vydáno před 7 let 33 týdny
Chrudim - Ve městě se začalo se shazováním havraních hnízd. Kolonie těchto ptáků se totiž značně rozmnožily a začaly expandovat do města, zejména do...Celý článek »
vydáno před 37 týdnů 4 dny
Žiji v tomto městě mnoho let, záleží mi na něm i na tom, co se tu děje. Jsem zarytý ochránce přírody.Celý článek »
vydáno před 44 týdny 3 dny
Chrudim/Pardubice – Pardubické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převedlo zdarma městu Chrudim pozemek o...Celý článek »
vydáno před 45 týdnů 4 dny
Chrudim – Město je známé svou velkou populací havranů. Někteří místní obyvatelé však těmto opeřencům nemohou přijít na jméno, protože jim svým...Celý článek »
vydáno před 2 roky 45 týdnů
Chrudim – Pacienti, kteří musí navštěvovat své ošetřující lékaře v budově „nové“ polikliniky, nemají vůbec snadný život. V létě tu byl provoz...Celý článek »
vydáno před 3 roky 29 týdnů
Chrudim – Chrudimské noviny již několikrát informovaly o unikátních havraních koloniích, které se porůznu přesouvají po městě. Vadí prakticky všem,...Celý článek »
vydáno před 3 roky 34 týdny
Chrudim – Havrani k městu patří stejně, jako Josef Ressel a loutky. Na rozdíl od slavného rodáka však na inteligentní opeřence jen málokdo je hrdý,...Celý článek »
vydáno před 3 roky 38 týdnů
Chrudim – Velký zájem vzbudila kauza pomrzlých rybek z jezírka v městském parku. Přestože se zdálo, že šupináči to mají spočítané, někteří z koi...Celý článek »
vydáno před 4 roky 26 týdnů
Chrudim - Posledním parkem, který však rozhodně není posledním v řadě, jemuž se věnuje krátký exkurz Chrudimských novin, je park městský. Dříve...Celý článek »