Chrudimské noviny

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C
vydáno před 22 týdny 1 den
Leden je na konci svého panování. Podle meteorologů teplotně mírně nadprůměrný. Pranostiky připomínají hlavně konec ledna: V lednu než sedláka,...Celý článek »
vydáno před 4 týdny 5 dnů
Vraťme se ještě ke konci května. Některé pranostiky se často jednotlivými měsíci prolínají. Počasí se kalendářem neřídí a většinou se mění zhruba...Celý článek »
vydáno před 6 týdnů 6 dnů
V neděli bylo Žofie. Ta ráda vše zalije. Tentokrát však ani kapka. Časně ráno se začala do Kunčí sjíždět auta a postavičky na kolech. Auta parkovala...Celý článek »
vydáno před 12 týdnů 4 dny
Je zajímavé, jak se v těchto měsících lidové pranostiky prolínají. Však se také počasí často mění. Březen, za kamna vlezem, duben, ještě tam budem....Celý článek »
vydáno před 20 týdnů 4 dny
Únor je nejkratší měsíc v roce. Hromnice 2. února ukončují Vánoce. Uklízí se betlém a poslední vánoční stromky. Křesťané ho slaví jako uvedení Páně...Celý článek »
vydáno před 40 týdnů 3 dny
V sobotu 25.9. se lovil Mazánek. Menší z rybníku v Kunčí. Výlov rybníku je pro rybáře svátkem, na který se těší dlouhou dobu. Zhruba týden se rybník...Celý článek »
vydáno před 2 roky 14 týdnů
Na škrovádské návsi stojí socha sv. Jana Nepomuckého. Naproti němu je mnohem mladší pomník padlým ve světové válce. K nim se přiřadily oběti z války...Celý článek »
vydáno před 5 let 34 týdny
Chrudim - Svatého Martina slavíme 11. listopadu a u nás je hlavně spojen se svatomartinským posvícením. Ovšem toto období přináší také výrazný pokles...Celý článek »
vydáno před 6 let 36 týdnů
Slatiňany/Kunčí - V pondělí před třetí hodinou ranní vyrážely složky integrovaného záchranného systému k havárii osobního auta značky BMW. To...Celý článek »
vydáno před 7 let 1 týden
Pardubice/Chrudim - Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během prvního měsíce nového roku k 589 událostem (Pardubice 147, Chrudim 117, Svitavy 131,...Celý článek »