Chrudimské noviny

Dnes: 9°C
Zítra: 7°C
Pozítří: 11°C
vydáno před 5 let 1 týden
Chrudim - V těchto dnech je tomu právě rok, co byl podle všeho nenávratně zlikvidován oblíbený Koniášův potlach, který rok co rok pořádala parta...Celý článek »
vydáno před 7 let 8 týdnů
S jídlem roste chuť. Nejspíš takovou euforii prožívala dvojice (Roman Málek a František Pilný), která na konci uplynulého roku zorganizovala na...Celý článek »
vydáno před 7 let 1 týden
Chrudim - Konec dubna je tradičně doprovázen pálením čarodějnic. Pojďte se tedy s námi podívat, kde všude se dá zasednout kolem plápolající...Celý článek »
vydáno před 8 let 1 týden
Chrudim - Koniášův potlach přitáhl stovky návštěvníků, kteří využili možnosti opéci si uzeniny, poslechnout hudební skupinu Kořenova Hoblovka a...Celý článek »
vydáno před 8 let 1 týden
Chrudim - Leckterý odpůrce chrudimského galeristy Luboše Jelínka musí připustit, že Koniášův potlach Na Roštině zanechává v očích dětí radost a...Celý článek »
vydáno před 1 rok 1 týden
Chrudim – Filipojakubská noc, Valpuržina noc, Beltain, rej čarodějnic, čarodějů a nachmelených opékačů buřtů je opět zde. Tradiční a oblíbený „...Celý článek »
vydáno před 2 roky 1 týden
Chrudim – Duben končí, jak jinak, než oslavou noci Filipojakubské, pálením čarodějnic. Letos vychází oslavy této tradiční kratochvíle opravdu krásně...Celý článek »
vydáno před 5 let 32 týdny
Chrudim - Oblíbená akce, kterou byl v minulých letech Koniášův potlach, se ani letos neuskutečnila. Už dva roky po sobě tak v době, kdy okolí města...Celý článek »
vydáno před 5 let 1 týden
Chrudim - Víkendové tipy se tentokráte zaměří na nejrůznější ohně a ohýnky, v nichž mnozí vidí dávnou pohanskou oslavu jara, jiní vypořádání se...Celý článek »
vydáno před 6 let 20 hodin
Chrudim - Konec dubna je tu a s ním pálení čarodějnic, tajemná Filipojakubská noc a také svátek lásky i práce. Na něj si sice ještě týden...Celý článek »