Chrudimské noviny

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C
30. Září 2023
Chrudim se opět vyznamenala. K jubilejnímu 50. ročníku Mistrovství České republiky v orbě mělo přitáhnout pozornost nic netušících občanů koňské spřežení, které projelo Širokou ulicí až na Resselovo náměstí. Po velkolepém zahájení národní soutěže však zůstala na trase ležet ladem více než desítka kobylinců, a to tak dlouho, až je stačila mezi žulové kostky rozjezdit auta, což  vskutku neudělalo úplně nejlepší reklamu vedení hostitelského města.Celý článek »
red
28. Srpen 2023
Chrudim je zřejmě jediné město na světě, které pravidelně staví veřejné záchodky před nejcennější památky svého města. Stalo se totiž tradicí, že během cyklistických závodů pořadatelé postaví přenosné "toi-toiky" přesně na polovinu vzdálenosti mezi Sloupem proměnění páně a kostelem Nanebevzetí Panny Marie.Celý článek »
red
23. Leden 2023
František Pilný, starosta města Chrudimě, v anketě Deníku 15. ledna 2023 ...Celý článek »
19. Únor 2021
Prý nejsem první, koho zaujaly, vysvětluje se smíchem jedna z dívek: „Nám se nedávno stalo, když jsme byly v Praze na výletě, že k nám jeden fotograf přišel a ptal se, jestli si nás může vyfotit, že fotí lidi na ulici, na výstavu,“ dodává. „No ale jestli budem v novinách, to snad ne, paní, že ne?“ říká nejprve druhá dívka. Nakonec souhlasily.   Říkají si Krista a Iris „Většinou je to obráceně," říkají obě: „Ti, co vypadají slušně, se pak ukážou jako pěkný svině,“ říká Krista, dívka s piercingem v nose.Celý článek »
Petra Vintrlíková
18. Únor 2021
Ten den byl prozářený sluncem a pod nohama ještě křupal sníh, když jsem si na ulici všimla zajímavé dvojice, která se už na první pohled pěkně doplňovala. „Zastihla jste nás zrovna cestou z práce, jdeme si vyzvednout balíček, tak abychom to všechno stihly,“ říká jedna ze sester a k tomu dodává druhá z nich: „Ještě někde jinde máme vyzvedávat jeden, máme dnes takovou lítačku všude.“ Na první pohled je jasné, že jsou dvojčata.Celý článek »
Petra Vintrlíková