Chrudimské noviny

Dnes: 1°C
Zítra: 5°C
Pozítří: 9°C
29. Září 2020
„Jsme z Chrudimi. Celý život tady nežijeme, ale já tady jsem od šedesátého roku a muž od sedmdesátého. Ono je to všeobecně známo, že Chrudim je krásná, oproti dřívějšku. Ohromně se nám tady dobře bydlí a žije. To můžeme říct. Jsme tady spokojení. Já jsem byla u hasičů posledních dvacet let a muž je právník.“ - „Byl jsem právník ve dvou podnicích tady, stavební podnik a OPOS. A byl jsem tam spokojený.“ - „Měli jsme štěstí na zaměstnání i na život v rodině.Celý článek »
Petra Vintrlíková
21. Září 2020
„Právě jdu do školy, na hodinu, starám se o svěřenkyni na vozíčku. Nastoupila jsem loni v září po mateřské. Kurz jsem dělala ve Svítání. Ráda plavu, příroda, pes, klasika. Ráda se potkávám s lidma, a tak. A práce je moje poslání, můj sen, vždycky jsem chtěla bejt člověk tak trošku užitečnej, tak se mi to teď nějak splnilo. Před mateřskou to byla celkem fuška, pracovala jsem jako speditér-dispečer, v nadnárodních firmách, ale ti zaměstnavatelé by z tebe de facto strhli celou kůži.Celý článek »
Petra Vintrlíková
14. Září 2020
Noel vyniká v davu. „Devatenáct mi je. Dělám hudbu. Kdyžtak můj pseudonym je Egzot a dělám takový různý styly hudby, míchám hodně žánrů do sebe, aby to bylo originální. Moje věci se dají pustit na soundcloud anebo i na youtube. Koncert jsem zatím ještě neměl, skládám asi rok a půl,“ řekl Noel, který toho o sobě zatím nechce prozradit víc. Poslechněte si sami: Jeho nejnovější videoklip na youtube má název Overthinking.Celý článek »
Petra Vintrlíková
7. Září 2020
„Žiju tady už od devadesátýho šestýho. Jsem původem Plzeňák. Když si vemu svoji minulost, tak mluvit o tom, že jsem dělal v pivovarství, to bylo za trest pomalu: Táta odešel v šedesátým osmým za kopce, a když vycestoval, tak potom žil třicet let ve Švýcarech. Úspěšně předtím přetrh‘ stranickej průkaz, aby vůbec moh‘ vycestovat. To bylo hrozně složitý. O tady tý době se špatně mluví, když tě potom vyhoděj ze školy po dvou letech gymplu, no ne, vyhoděj, oni ti prostě nedovolej študovat, že jo, a to byl ten fór.Celý článek »
Petra Vintrlíková
30. Srpen 2020
„Punker nejsem, to vůbec,“ směje se. „Jedu do Rybitví, do Semtína, pracuju s chemikáliema. Děláme tam různý věci, ale to jsou vnitřní záležitosti, který se bohužel nesměj říkat. Je mi 31, pracuju už od osmnácti, vyučenej jsem kuchař-číšník. Práce mě bavila, ale po nějakých pěti letech už to byl stereotyp a potřeboval jsem změnu,“ vysvětluje. „V Chrudimi žiju od narození, prarodiče už nejsou mezi námi, mám už jenom mamku,“ říká. „Od čtyř let hraju fotbal.Celý článek »
Petra Vintrlíková