Chrudimské noviny

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C
23. Leden 2023
František Pilný, starosta města Chrudimě, v anketě Deníku 15. ledna 2023 ...Celý článek »
19. Únor 2021
Prý nejsem první, koho zaujaly, vysvětluje se smíchem jedna z dívek: „Nám se nedávno stalo, když jsme byly v Praze na výletě, že k nám jeden fotograf přišel a ptal se, jestli si nás může vyfotit, že fotí lidi na ulici, na výstavu,“ dodává. „No ale jestli budem v novinách, to snad ne, paní, že ne?“ říká nejprve druhá dívka. Nakonec souhlasily.   Říkají si Krista a Iris „Většinou je to obráceně," říkají obě: „Ti, co vypadají slušně, se pak ukážou jako pěkný svině,“ říká Krista, dívka s piercingem v nose.Celý článek »
Petra Vintrlíková
18. Únor 2021
Ten den byl prozářený sluncem a pod nohama ještě křupal sníh, když jsem si na ulici všimla zajímavé dvojice, která se už na první pohled pěkně doplňovala. „Zastihla jste nás zrovna cestou z práce, jdeme si vyzvednout balíček, tak abychom to všechno stihly,“ říká jedna ze sester a k tomu dodává druhá z nich: „Ještě někde jinde máme vyzvedávat jeden, máme dnes takovou lítačku všude.“ Na první pohled je jasné, že jsou dvojčata.Celý článek »
Petra Vintrlíková
29. Září 2020
„Jsme z Chrudimi. Celý život tady nežijeme, ale já tady jsem od šedesátého roku a muž od sedmdesátého. Ono je to všeobecně známo, že Chrudim je krásná, oproti dřívějšku. Ohromně se nám tady dobře bydlí a žije. To můžeme říct. Jsme tady spokojení. Já jsem byla u hasičů posledních dvacet let a muž je právník.“ - „Byl jsem právník ve dvou podnicích tady, stavební podnik a OPOS. A byl jsem tam spokojený.“ - „Měli jsme štěstí na zaměstnání i na život v rodině.Celý článek »
Petra Vintrlíková
21. Září 2020
„Právě jdu do školy, na hodinu, starám se o svěřenkyni na vozíčku. Nastoupila jsem loni v září po mateřské. Kurz jsem dělala ve Svítání. Ráda plavu, příroda, pes, klasika. Ráda se potkávám s lidma, a tak. A práce je moje poslání, můj sen, vždycky jsem chtěla bejt člověk tak trošku užitečnej, tak se mi to teď nějak splnilo. Před mateřskou to byla celkem fuška, pracovala jsem jako speditér-dispečer, v nadnárodních firmách, ale ti zaměstnavatelé by z tebe de facto strhli celou kůži.Celý článek »
Petra Vintrlíková