Zapadají myčky aut do šetření vodou?
Chrudim – O tom, že celá Česká republika se pomalu posouvá do jiného klimatického prostoru, není asi sporu. Přestože údajně spadne stále stejné množství srážek, sucho, které sužuje přírodu, nemá konce. Trpí lesy, trpí zvířata a trpí i lidé. Jak do tohoto smutného scénáře zapadají samoobslužné myčky, rostoucí ve městě jako houby po dešti?
Tento druh myček si řidiči nesmírně oblíbili. Jsou levné a poskytují nezpochybnitelnou svobodu tomu, kdo je využívá. Město již v minulosti sice muselo řešit stížnosti na hlučnost myčky u supermarketu Albert, ale nakonec vyrostly ještě další. Ta poslední o obchodního domu Tesco. Lze jim vůbec vystavit stopku?
„Všechny myčky aut na území města jsou připojeny na vodovod pro veřejnou potřebu. Vlastník, případně provozovatel vodovodu by napojení mohl odmítnout pouze v případě, že by to nebylo technicky možné - nedostatečná kapacita vodovodní sítě. Tak je to zakotveno v příslušném ustanovení zákona o vodovodech a kanalizacích. Pokud to tedy kapacita dovoluje, vydá provozovatel kladné stanovisko. Stavební úřad vede klasické správní řízení, a pokud jsou naplněny všechny zákonné požadavky, stavbu povolí. Stavební ani vodoprávní úřad nemá pravomoc z důvodu šetření vodou stavbu zamítnout,“ uvádí v reakci na dotaz vedoucí Oddělení vodního hospodářství MěÚ Chrudim Pavel Koreček.
Reklama
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.