Chrudimské noviny Chrudimští popáté za sebou ovládli ligový pohár!

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C

Chrudimští popáté za sebou ovládli ligový pohár!

Chrudim - Další zlatý večer pro tuhle partu. Era-Pack Chrudim si s celkem Bohemians 1905 doslova pohrál a po výhře 6:1 popáté za sebou zvedl nad hlavu ligový pohár.

Opakování reprízy loňského finále a také finále play-off se opět vyvíjelo mnohem lépe pro chrudimský tým. Stejně jako před rokem se skóre finálového duelu otevřelo již ve druhé minutě a jako první se prosadil Era-Pack. Po kombinaci bratrů Marešových doputoval míč přímo na sálovku Matěje Slováčka, který ho z první poslal pod nohama Vozára do branky – 1:0! O minutu později to mohlo být dokonce o dvě branky, jenže dělovka Romana Mareše mířila jen do pravé tyče branky Klokanů.

Era-Pack měl jednoznačnou převahu, starší bratr Marešových nastřelil i druhou tyčku Vozárovy svatyně, a tak stále byli hosté ve hře. Ti se rozhodli ke hře bez brankáře a na to škaredě doplatili. Po hrubici Novotného šel sám na prázdnou branku Roman Mareš a nedělalo mu žádný problém navýšit chrudimské vedení – 2:0. Zápas měl stále jednoznačný průběh a pro Klokany se objevila další komplikace, kterou byl počet akumulovaných faulů.

Čtyři minuty před poločasovou přestávkou dosáhli hranice šesti faulů a nařízenou penaltu proměnil Michal Mareš – 3:0. Tímto výsledkem také skončil první poločas a Chrudimské tak dělilo od zisku poháru zbylých dvacet minut. Era-Pack si finálový zápas jednoznačně užíval, další zásah do kasičky přidal hrající trenér Cacau. Ten po ideální samostatné akci, kdy zavedl míč až do branky, zvýšil již na rozdíl čtyř branek – 4:0.

Hosté ještě zkoušeli se zápasem něco udělat, a tak hráli opět bez brankáře. Jenže příliš dlouho se jim to nedařilo, protože míč vypíchl Roman Mareš a již podruhé v samostatném nájezdu neměl problém uspět – 5:0! Nyní to bylo již jen o to, kolik gólů Bohemians inkasuje. Nakonec se obě mužstva ještě jednou prosadila, na gól do prázdné branky v podání Cacaa zareagoval čestnou trefou Zdeněk Sláma, který tak upravil na konečných 6:1.

Poté už mohla proběhnout ceremonie, při které hráči Chrudimi dostali medaile a také pohár. Podařilo se jim to popáté za sebou!

Era-Pack Chrudim – Bohemians 1905 6:1 (3:0)

Branky: 2. Slováček (Mareš R.), 14. Mareš R., 16. Mareš M. (pen), 26. Cacau, 33. Mareš R., 39. Cacau - 39. Sláma

Era-Pack Chrudim: Meller (Žďánský) – Mareš R., Max, Dentinho, Vladyka, Oliva, Cacau, Douglas, Rešetár, Koudelka, Chmelík, Slováček, Mareš M.

Bohemians 1905: Vozár (Vahala) – Blažek, Vodecký, Dlouhý, Holý, Frič, Bellada, Sláma, Stejskal, Novotný, Tichý, Hanzlík