Chrudimské noviny

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C
vydáno před 1 týden 6 dnů
Chrudim – Město si objednalo projektovou dokumentaci u ATELIÉRU a57 Jany Mudrové kvůli plánovanému návrhu na ozelenění Michalského parku, jehož...Celý článek »
vydáno před 1 rok 17 týdnů
Chrudim – Tímto způsobem by se měly financovat takové projekty, které by bez prostředků z Evropské unie nebylo jinak možné zrealizovat. Které to...Celý článek »
vydáno před 1 rok 20 týdnů
Chrudim – Jak vypadá údajně nejlépe zachovalá památka z období gotického slohu v Chrudimi? Stále hůře, déšť pomalu smývá ze sepulkrální architektury...Celý článek »
vydáno před 1 rok 29 týdnů
Chrudim – Folklórní festival se v našem městě koná pravidelně od roku od roku 1993, a to vždy začátkem září. Letošní hlavní dění festivalu bude...Celý článek »
vydáno před 1 rok 42 týdny
Chrudim – Kostel svatého Michaela archanděla v Zieglerových sadech, známějších spíše pod názvem Michalský park, je pro většinu obyvatel města spíše...Celý článek »
vydáno před 2 roky 38 týdnů
Chrudim – Péče o městskou zeleň je oblíbeným a vděčným námětem na nekončící diskuse. Podobně, jako parkování. Někomu se nelíbí, jak město rok co rok...Celý článek »
vydáno před 2 roky 38 týdnů
Chrudim – Řešení parkování v centru města, které zvolila současná radniční koalice, není z nejlepších. Na jedné straně jedná s majiteli pozemků, na...Celý článek »
vydáno před 3 roky 10 týdnů
Chrudim – Město je známé svou velkou populací havranů. Někteří místní obyvatelé však těmto opeřencům nemohou přijít na jméno, protože jim svým...Celý článek »
vydáno před 3 roky 11 týdnů
Chrudim – Michalský park je primárně bývalým hřbitovem. Tento prostý fakt nejspíše uniká všem „pejskařům“, kteří zde nechávají pobíhat, močit a kálet...Celý článek »
vydáno před 3 roky 28 týdnů
Chrudim – Září v plném proudu a s ním i houbařská sezóna. Pokud ještě nenosíte domů koše plné plodnic, děláte něco špatně, nebo nejste správní Češi....Celý článek »