Chrudimské noviny

Dnes: 0°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 2°C
vydáno před 3 týdny 4 dny
Chrudim – Na pondělí 2. listopadu připadá Památka zesnulých neboli Dušičky. V historii Keltové oslavovali konec roku v noci z 31. října na 1....Celý článek »
vydáno před 2 roky 3 týdny
Chrudim – Listopad, ryze podzimní měsíc nám začal. Platí dokonce zimní čas. Příroda se však nejspíše definitivně pomátla, protože za okny máme spíše...Celý článek »
vydáno před 2 roky 4 týdny
V obchodech a na trzích se objevily listopadky, chryzantémy, které podzimu dodávají nostalgicky posmutnělou náladu. Díky těmto zářivě...Celý článek »
vydáno před 3 roky 3 týdny
Chrudim – Dušičkový čas je jedním z nejkrásnějších z celého světského i liturgického roku. Vzpomínáme, modlíme se a jsme vděční. Ranní mlhy a...Celý článek »
vydáno před 4 roky 3 týdny
Pardubický kraj – Dušičkový čas je za dveřmi a spolu s návštěvníky míst posledních odpočinků zesnulých, zamíří na hřbitovy i policisté. Zvýšená...Celý článek »
vydáno před 4 roky 5 týdnů
Chrudim – Přestože místní kino ohlásilo svůj kolaps a na filmy si tak můžete zajet nejlépe do Pardubic – ne že by bylo o co stát – možností, jak...Celý článek »
vydáno před 4 roky 5 týdnů
Pardubice - Na blížící se Památku všech věrných zesnulých se již nyní připravují správci hřbitovů, ale v Pardubicích také městská policie. Ti první...Celý článek »
vydáno před 5 let 4 týdny
Chrudim - Říjen je u konce. Začátek listopadu s sebou přináší hned několik svátků, připomínek a památek, které už neodmyslitelně patří k naší tradici...Celý článek »
vydáno před 6 let 3 týdny
Pardubice/Chrudim - V průběhu uplynulého víkendu, tak jako každý jiný rok, počítala policie s předpokládaným nárůstem dopravy na silnicích...Celý článek »
vydáno před 6 let 4 týdny
Chrudim - V neděli 2. listopadu vzpomínáme na všechny zemřelé, lidově řečeno, slavíme Dušičky. V tomto podzimním čase je v našich zemích tradicí...Celý článek »