Chrudimské noviny

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C
vydáno před 2 roky 25 týdnů
Chrudim – Rada města Chrudim schválila dne 4. října 2021 soutěžní podmínky k podání nabídek na zhotovení soch v rámci výtvarné soutěže Za loutkami...Celý článek »
vydáno před 2 roky 27 týdnů
Chrudim – Od pátého října do desátého listopadu probíhala soutěž na dodavatele exteriérových plastik vhodných k umístění po Chrudimi. Představa města...Celý článek »
vydáno před 32 týdny 17 hodin
Chrudim – Od instalování nejnovější chrudimské realizace akademického sochaře Jaroslava Brože uběhlo jen pár dní a přes náhon do Široké ulice se za...Celý článek »
vydáno před 1 rok 4 týdny
Chrudim – V souvislosti s koncepcí rozvoje cestovního ruchu město Chrudim pokračuje v rozmísťování soch ve veřejném prostoru. Po kapucínovi v...Celý článek »
vydáno před 1 rok 8 týdnů
Chrudim – Výběrové řízení na dopravce MAD Chrudim už jednou zrušili. Právníky ale nevymění. Tlačí je čas a dosavadní právníci byli...Celý článek »
vydáno před 1 rok 10 týdnů
Chrudim – Klášterní zahrady žijí už přes měsíc přípravou na umístění výdusků soch, které sice nijak nesouvisejí s kulturním odkazem sochařství...Celý článek »
vydáno před 1 rok 11 týdnů
Chrudim – Postup při opravě poškozené sochy kapucína se teprve řeší, strážníci už ale policii poskytli záznamy z kamer a autor instalace poslal...Celý článek »
vydáno před 1 rok 11 týdnů
Chrudim – Policie řeší od pátku poškození sochy kapucína od autora Petra Švolby. Odhad škody se od té doby ztrojnásobil! Fotografie sochy kapucína...Celý článek »
vydáno před 1 rok 11 týdnů
Chrudim – V pátek městská policie při své běžné obchůzce zjistila, že socha kapucína se stala terčem neznámého vandala. Vzhledem k tomu, že je...Celý článek »
vydáno před 2 roky 15 týdnů
Chrudim – Veřejný prostor si musíme zvelebit především sami. Majitel Galerie Art svým iniciativním počinem předčil i veřejnou soutěž. O...Celý článek »