Chrudimské noviny

Dnes: 14°C
Zítra: 14°C
Pozítří: 8°C
vydáno před 1 rok 50 týdnů
Chrudim – Filipojakubská noc, Valpuržina noc, Beltain, rej čarodějnic, čarodějů a nachmelených opékačů buřtů je opět zde. Tradiční a oblíbený „...Celý článek »
vydáno před 2 roky 1 týden
Chrudim – Duben končí, jak jinak, než oslavou noci Filipojakubské, pálením čarodějnic. Letos vychází oslavy této tradiční kratochvíle opravdu krásně...Celý článek »
vydáno před 5 let 50 týdnů
Chrudim - Víkendové tipy se tentokráte zaměří na nejrůznější ohně a ohýnky, v nichž mnozí vidí dávnou pohanskou oslavu jara, jiní vypořádání se...Celý článek »
vydáno před 5 let 1 týden
Chrudim - V těchto dnech je tomu právě rok, co byl podle všeho nenávratně zlikvidován oblíbený Koniášův potlach, který rok co rok pořádala parta...Celý článek »
vydáno před 5 let 1 týden
Chrudim - Konec dubna je tu a s ním pálení čarodějnic, tajemná Filipojakubská noc a také svátek lásky i práce. Na něj si sice ještě týden...Celý článek »
vydáno před 7 let 8 týdnů
S jídlem roste chuť. Nejspíš takovou euforii prožívala dvojice (Roman Málek a František Pilný), která na konci uplynulého roku zorganizovala na...Celý článek »
vydáno před 7 let 9 týdnů
Chrudim - Městský zastupitel Roman Málek (Koalice pro Chrudim) navnaděn diskutabilním úspěchem své novoroční show, při níž se svými příznivci zabral...Celý článek »
vydáno před 7 let 50 týdnů
Ve hvězdách & Lidový léčitel - Noc z 30. dubna na 1. května je spojena s pradávnými rituály a oslavou plodnosti. Slavila se původně při úplňku,...Celý článek »
vydáno před 7 let 1 týden
Chrudim - Konec dubna je tradičně doprovázen pálením čarodějnic. Pojďte se tedy s námi podívat, kde všude se dá zasednout kolem plápolající...Celý článek »
vydáno před 8 let 50 týdnů
Tradice pálení čarodějnic jako by rok od roku nabývala na intenzitě. Množí se akce, kde si každý může podle libosti prolít hrdlo pivem, limonádou,...Celý článek »