Chrudimské noviny

Dnes: 11°C
Zítra: 12°C
Pozítří: 12°C
vydáno před 6 týdnů 8 hodin
Chrudim – Jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí Dan Bárta se skupinou Illustratosphere...Celý článek »
vydáno před 24 týdny 8 hodin
Chrudim – Už v neděli  nadcházející sezónu koncertů na chrudimské půdě roku 2021 zdá se zahájila část z 61 členného symfonické orchestru z...Celý článek »
vydáno před 1 rok 46 týdnů
Chrudim – Druhá neděle adventní zapaluje druhou svíčku na věnci, který si jistě každá šikovná hospodyňka vyrobila sama. Svíčka je to betlémská a...Celý článek »
vydáno před 2 roky 28 týdnů
Chrudim – Loutkářská Chrudim je festival, s nímž si město poněkud neví rady. Každý totiž ví, že primárně jde o akci „loutkáři loutkářům“ a veřejnost...Celý článek »
vydáno před 2 roky 43 týdny
Chrudim – Konec roku je tu. Jaký byl? Pro někoho skvělým, jelikož mu přinesl jen samé dobré věci, pro jiného špatným, protože špatného bylo více, než...Celý článek »
vydáno před 3 roky 10 týdnů
Chrudim – Brzy tomu bude na den přesně padesát let. Pět desítek let od okamžiku, kdy vojska Varšavské smlouvy vstoupila do naší vlasti a začala...Celý článek »
vydáno před 3 roky 23 týdny
Chrudim – Věřící v neděli oslaví slavnost seslání Ducha Svatého, kterou tradičně doprovází výroba a konzumace „vaječiny“ - míchaných vajíček....Celý článek »
vydáno před 5 let 28 týdnů
Do roku 2008, než jsem navštívil Laos, byla pro mne Čína pouze vzdálený a vzácný kus mé vlastní kulturní bytosti, jako starý Egypt, Řecko, Mexiko....Celý článek »
vydáno před 5 let 1 týden
Nejsem na výročí, ale některá data ve mně evokují otázky. Do roku 1939 se u nás jezdilo vlevo. 15. března 1939 přijela hitlerova armáda vpravo a to...Celý článek »
vydáno před 6 let 1 den
Jsem fascinován vznikajícím velkým uprchlickým eposem, který se zapíše do historie Evropy i světa. Ten první tam z té strany byl o Gilgamešovi....Celý článek »