Chrudimské noviny

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C
vydáno před 1 týden 5 dnů
Chrudim – Pokus o paskvil v podobě muzea baroka nevyšel, jak uznal starosta o počínání okolo Muzea barokních soch po roce 2018. Zatímco si ale město...Celý článek »
vydáno před 2 týdny 1 den
Chrudim – Možná by to chtělo spíše zásah čtrnácti svatých pomocníků, aby někoho konečně napadla spásná myšlenka oslovit odborníky na barokní...Celý článek »
vydáno před 5 týdnů 1 den
Chrudim – Chrudimská beseda je provozovatelem Muzea barokních soch. Úkolem každého muzea je šířit vzdělanost. Zatím se ale po městě i prostřednictvím...Celý článek »
vydáno před 9 týdnů 2 dny
Chrudim – Klášterní zahrady žijí už přes měsíc přípravou na umístění výdusků soch, které sice nijak nesouvisejí s kulturním odkazem sochařství...Celý článek »
vydáno před 9 týdnů 5 dnů
Chrudim – Postup při opravě poškozené sochy kapucína se teprve řeší, strážníci už ale policii poskytli záznamy z kamer a autor instalace poslal...Celý článek »
vydáno před 10 týdnů 23 hodiny
Chrudim – Policie řeší od pátku poškození sochy kapucína od autora Petra Švolby. Odhad škody se od té doby ztrojnásobil! Fotografie sochy kapucína...Celý článek »
vydáno před 10 týdnů 1 den
Chrudim – V pátek městská policie při své běžné obchůzce zjistila, že socha kapucína se stala terčem neznámého vandala. Vzhledem k tomu, že je...Celý článek »
vydáno před 12 týdnů 1 den
Chrudim – Už je vyhloubeno šest jam. Výdusky barokních soch ze zámku Bezno, pronajaté od sběratele Miroslava Voštiara a kvalitně zhotovené...Celý článek »
vydáno před 13 týdnů 5 dnů
Chrudim – Přichází jaro a z trávníku v Klášterních zahradách už trčí na několika místech kůly pro označení vhodných míst, kam se umístí za účelem „...Celý článek »
vydáno před 22 týdny 4 dny
Chrudim – Na Nový rok se bude v Klášterních zahradách konat vyhledávaný ohňostroj. Oblohu začnou světlice rozzařovat v 17 hodin. Oslavu...Celý článek »