Chrudimské noviny

Dnes: 17°C
Zítra: 18°C
Pozítří: 16°C
vydáno před 3 roky 1 týden
Chrudim – Funerální turistika zažívá v posledních letech nebývalý rozkvět. Lidé rádi cestují k hrobům velikánů a známých osobností, města proto...Celý článek »
vydáno před 4 roky 47 týdnů
Chrudim/Praha – Významných osobností těsně spjatých s městem není zrovna mnoho. Každý si jistě vzpomene na Josefa Ressela, Viktorína Kornela ze...Celý článek »
vydáno před 1 rok 34 týdny
Chrudim – Známý místní notář a regionální historik JUDr. Jiří Charvát by se v těchto dnech dožil 105 let. Při této příležitosti zástupci města...Celý článek »
vydáno před 2 roky 5 týdnů
Chrudim – Zatímco demolici historicky bezcenného mlýna pod Kopanicí část veřejnosti „obrečela“ a do dnešních dní se s ní nehodlá smířit, faktická...Celý článek »
vydáno před 3 roky 39 týdnů
Chrudim – V oblasti funerální zažívá v poslední době město nebývalý rozkvět. Není to tak dávno, co nechala radnice ukázkově zrestaurovat pohřebiště z...Celý článek »
vydáno před 4 roky 3 týdny
Chrudim – V letošním roce si Chrudimáci mohli připomenout nejen letce Jaroslava Kudláčka, ale také 160 let od úmrtí Josefa Ressela. Na příští rok...Celý článek »
vydáno před 4 roky 17 týdnů
Chrudim – Jiljí Hoferica je osobností, která ve městě pomalu upadá v zapomnění. Svého času na sebe upozornil sporem o známou „Charvátovu vilu“ a také...Celý článek »
vydáno před 4 roky 36 týdnů
Chrudim – Jak již Chrudimské noviny informovaly, město začalo uvažovat o adopci hrobu další význačné místní osobnosti. Místo posledního odpočinu...Celý článek »