Chrudimské noviny

Dnes: 7°C
Zítra: 10°C
Pozítří: 10°C
vydáno před 45 týdnů 3 dny
Chrudim – Čas od času se musí buď strážníci, nebo sama republiková policie potýkat i s případy podstatně smutnějšími, než jsou uhynulé kočky a kuny v...Celý článek »
vydáno před 1 rok 20 týdnů
Chrudim – Stále ještě se najdou Chrudimáci, kteří netuší, kdo to byl Bedřich Leopold Popper. Jeden z tehdejších nejvýraznějších podnikatelů vyráběl...Celý článek »
vydáno před 1 rok 42 týdny
Chrudim – Slavných rodáků a osobností těsně spjatých s historií města lze jmenovat opravdu hodně. Vedení radnice na ně myslí, a pravidelně proto...Celý článek »
vydáno před 1 rok 48 týdnů
Chrudim – Koncem října byla ukončena stavební obnova hrobky rodiny Popperových, která se nachází na hřbitově U Kříže. Smlouva o bezúplatném...Celý článek »
vydáno před 2 roky 2 dny
Chrudim – Po smrti hudební ikony mnoha generací, symbolu normalizace i zvláštních politických názorů, Karla Gotta, byli lidé určitý čas v šoku....Celý článek »
vydáno před 2 roky 20 týdnů
Chrudim – Mnohé zdarma získané nemovitosti mohou být pro město „danajským darem“. Zdaleka ne všechno však lze měřit potenciální finančním ziskem....Celý článek »
vydáno před 2 roky 36 týdnů
Chrudim – Zdejší radnice se může pouze chlubit svou vzornou péčí o hroby a místa posledního odpočinku významných osobností. V nedávné minulosti třeba...Celý článek »
vydáno před 3 roky 44 týdny
Chrudim – V oblasti funerální zažívá v poslední době město nebývalý rozkvět. Není to tak dávno, co nechala radnice ukázkově zrestaurovat pohřebiště z...Celý článek »
vydáno před 3 roky 1 týden
Chrudim – Dostavit a zkompletovat by potřebovala zeď na hřbitově u Václava, přesto se teď radnice rozhodla pustit do oprav plotu hřbitova u Kříže. V...Celý článek »
vydáno před 4 roky 5 týdnů
Chrudim – Málokdo dnes ve městě tuší, že před 100 lety se zde nacházela továrna na boty, která zásobovala prakticky celé tehdejší mocnářství. Za...Celý článek »