Chrudimské noviny

Dnes: 22°C
Zítra: 17°C
Pozítří: 20°C
vydáno před 15 týdnů 4 dny
Osud nutrií se zdál být zpečetěn. Myslivci už nabíjeli flinty a těšili se na to, jak si v samotném centru města zastřílí... tedy, tak dramatické to...Celý článek »
vydáno před 16 týdnů 4 dny
Chrudim – Odchycené nutrie najdou svůj azyl v záchranné stanici Pasíčka. Případ chrudimských nutrií, které na sebe připoutaly velkou pozornost...Celý článek »
vydáno před 17 týdnů 17 hodin
Starosta už toto téma považuje za evergreen. Za účasti městské policie se odchyt konal přesně 29. března v 17:45 u náhonu v Soukenické ulici, v...Celý článek »
vydáno před 18 týdnů 6 dnů
Chrudim – Nutrie jsou invazní druh a musí z města zmizet. Bez ohledu na to, zda se k nim přidružili potkani nebo zcela solitérně likvidují břehy řeky...Celý článek »
vydáno před 1 týden 2 dny
Chrudim – Dnes v 10:46 zasahovali hasiči u chrudimského náhonu. Internetem se během pár hodin rozšířily spekulace o tom, zda jsou v pořádku nutrie....Celý článek »
vydáno před 24 týdny 19 hodin
Proseč/Bor u Skutče – Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka funguje a pomáhá divokým zvířatům už dlouhá léta. Od té doby, co ale musí mít kvůli...Celý článek »
vydáno před 24 týdny 6 dnů
Pravým důvodem možné populační exploze potkanů ve městě určitě nebude pár nedojedených zbytků u řeky. Má to hnědou barvu a někdy to opravdu může za...Celý článek »
vydáno před 25 týdnů 1 den
Chrudim – Deratizační plán, schválený bývalým starostou na pět let dopředu, probíhá až do prosince 2021. Týká se veškerého městského majetku, na...Celý článek »
vydáno před 25 týdnů 6 dnů
Chrudim – Zatímco v Cholticích už přikročili k ráznějšímu kroku a rozhodli se použít střelné zbraně, aby nutrií, které ze své domoviny nepřicestovaly...Celý článek »
vydáno před 27 týdnů 6 dnů
Chrudim – Nutrie stále zaměstnávají chrudimskou veřejnost. Jaký je nejnovější vývoj? Část obyvatel města navrhuje radikálně zredukovat jejich...Celý článek »