Chrudimské noviny

Dnes: 21°C
Zítra: 28°C
Pozítří: 29°C
vydáno před 3 roky 29 týdnů
Chrudim – Poslední listopadový víkend, poslední neděle liturgického mezidobí. Příští nedělí začíná advent, nejhezčí čas čekání na narození Spasitele...Celý článek »
vydáno před 4 roky 29 týdnů
Pardubice - Rada Pardubického kraje schválila i pro příští rok vyhlášení programu na podporu začínajících včelařů. V rozpočtu kraje je na...Celý článek »
vydáno před 4 roky 34 týdny
Chrudim - Úterní dopoledne se málem stalo osudným pro roj včel, které normálně obývají jeden z úlů ve Slatiňanech. Krom rojícího se hmyzu strážníci...Celý článek »
vydáno před 6 let 28 týdnů
Chrudim - Nepříznivé počasí a slabá snůška včel mají za vinu propuknutí nebezpečné varoázy ve včelstvech chovatelů tohoto pilného hmyzu na Chrudimsku...Celý článek »
vydáno před 7 let 3 týdny
Chrudim - O učiteli ze zdejší střední zemědělské školy Romanu Linhartovi psaly už Chrudimské noviny před dvěma lety. Roman Linhart se totiž mezi...Celý článek »
vydáno před 7 let 4 týdny
Pardubice/Chrudim - Nastalo období, v němž se profesionální ale i dobrovolní hasiči musejí potýkat s častými žádostmi obyvatel o pomoc při...Celý článek »
vydáno před 8 let 30 týdnů
Chrudim - Blížící se víkend je jistě důvodem k radosti. Kdyby však připadlo "posvátné" datum 17. listopadu na pátek nebo pondělí, měli by Češi...Celý článek »
vydáno před 8 let 48 týdnů
Chrudim - Včelaři z celé České republiky, ale i ze zahraničí byli ze svého klidu vyrušeni zásadní informací, jež podstatně změnila tradiční...Celý článek »
vydáno před 8 let 50 týdnů
Chrudim - Krajská veterinární správa vydala v posledních dnech mimořádné opatření, v němž stanovuje, že se území Pardubického kraje...Celý článek »
vydáno před 9 let 2 týdny
Chrudim - Strážníkům bylo ve čtvrtek odpoledne voláno, že Na Větrníku se na jednom z vozidel usídlil roj včel. Včely si pro svůj přechodný pobyt...Celý článek »