Chrudimské noviny

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C
vydáno před 1 rok 35 týdnů
Na přelomu května a června budí roj včel u některých lidí opravdu přehnané obavy. Přitom je to jeden z nejkrásnějších dějů, který můžeme u včel i...Celý článek »
vydáno před 3 roky 43 týdny
Pardubice - Hejtman a předseda Bezpečnostní rady Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) jednal se zástupci Krajské hygienické stanice o...Celý článek »
vydáno před 5 let 10 týdnů
Chrudim – Poslední listopadový víkend, poslední neděle liturgického mezidobí. Příští nedělí začíná advent, nejhezčí čas čekání na narození Spasitele...Celý článek »
vydáno před 5 let 40 týdnů
Chrudim – Kontroly a hodnocení se nevyhýbají ani takovým zařízením, jako jsou útulky. V říjnu loňského roku tak museli v tom chrudimském přivítat...Celý článek »
vydáno před 5 let 50 týdnů
Žumberk – Kontroly provozů, které zpracovávají maso, jsou poměrně časté. Na výrobny potravin se zaměřuje, krom krajské hygienické stanice, také...Celý článek »
vydáno před 5 let 1 týden
Ochoz u Nasavrk – Mimořádná opatření vyhlásila krajská veterinární správa. V malé obci ležící nedaleko Nasavrk, se mělo objevit ohnisko takzvané „...Celý článek »
vydáno před 6 let 11 týdnů
Pardubice - Rada Pardubického kraje schválila i pro příští rok vyhlášení programu na podporu začínajících včelařů. V rozpočtu kraje je na...Celý článek »
vydáno před 6 let 15 týdnů
Chrudim - Úterní dopoledne se málem stalo osudným pro roj včel, které normálně obývají jeden z úlů ve Slatiňanech. Krom rojícího se hmyzu strážníci...Celý článek »
vydáno před 8 let 9 týdnů
Chrudim - Nepříznivé počasí a slabá snůška včel mají za vinu propuknutí nebezpečné varoázy ve včelstvech chovatelů tohoto pilného hmyzu na Chrudimsku...Celý článek »
vydáno před 8 let 19 týdnů
Pardubice - Zdejší celníci pátrali po zboží uniklém celnímu dohledu. Podařilo se jim tak zadržet více než jeden a půl tuny kuřecího masa neznámého...Celý článek »