Chrudimské noviny

Dnes: 11°C
Zítra: 12°C
Pozítří: 12°C
vydáno před 5 let 35 týdnů
Chrudim - Jeden z posledních pamětníků karpatskodukelské operace na východní frontě druhé světové války zemřel. Jaroslav Souček, bývalý listonoš a...Celý článek »
vydáno před 6 let 24 týdny
Co dělal váš dědeček za války? Komu pomohla vaše babička před 70 lety? Nevíte? Tak jste na tom asi jako většina Chrudimáků. Oslava konce doposud...Celý článek »
vydáno před 4 roky 25 týdnů
Chrudim – Kdysi dávno, v docela jiné době a docela jiné Evropě se lidé rozhodli, že mají dost tyranie svých nezvaných sousedů. Pozvedli svůj hlas i...Celý článek »
vydáno před 6 let 1 týden
Vlajka nebo hadr? Samozřejmě, že vlajka! Řeč je o modrém praporu se žlutými hvězdami, který je jedním z poznávacích znamení Evropské unie, jíž je...Celý článek »
vydáno před 6 let 23 týdny
Chrudim - Vraždy žen a dětí, znásilňování, vypalování domů a likvidace celých rodin. Takový byl konec války, kdy si někteří z Čechů, Moravanů a...Celý článek »
vydáno před 8 let 3 dny
Chrudim - Ve dvě hodiny odpoledne se začaly plnit volební místnosti po celém městě. Komise zasedly na svých místech a první voliči si přišli splnit...Celý článek »
vydáno před 8 let 26 týdnů
Pardubice - Šest nejzdařilejších návrhů na památník Jana Kašpara, které vybrala ze 47 soutěžních návrhů výběrová komise, bude od 20. května vystaveno...Celý článek »
vydáno před 8 let 44 týdny
Literární noviny - Když mi Ježíšek nadělil vytoužené jízdní kolo Eska, první moje jízda na něm vedla do Chrudimi. Nebo jsem jezdil motoráčkem...Celý článek »
vydáno před 9 let 13 týdnů
Chrudim - Elektrárna Opatovice (EOP) poskytne městu finanční dar ve výši 90 tisíc korun na vybudování pomníku na zdejším židovském hřbitově. Přijetí...Celý článek »