Chrudimské noviny

Dnes: -2°C
Zítra: 2°C
Pozítří: 3°C
vydáno před 1 rok 14 týdnů
Chrudim – Památkáři povolali na pomoc archeology, kteří bojují s deštěm, aby po prozkoumání terénu pomocí statických sond mohli zase jiní...Celý článek »
vydáno před 2 roky 47 týdnů
Chrudim – Církevní restituce a jejich potenciální zdanění hýbou částí politické scény. Především levicově orientovaní občané mají pocit, že Církev...Celý článek »
vydáno před 4 roky 44 týdny
Chrudim – Na dotace, které umožňují majitelům historických nemovitostí opravovat své domy, dosáhnou nejen městské instituce. Desítky tisíc jak z...Celý článek »
vydáno před 4 roky 49 týdnů
Chrudim – Zapíchne-li zvědavý čtenář kružítko do mapy, vyjde mu překvapivá pravda – střed města se již dávno nenachází v okolí Resselova náměstí....Celý článek »
vydáno před 5 let 22 týdny
Chrudim - Věžních hodin je ve městě několik. Jedny, ty nejznámější, pravidelně ohlašují čas z věží kostela Nanebevzetí Panny Marie. Dalšími se pyšní...Celý článek »
vydáno před 5 let 34 týdny
Chrudim - Jarní sluníčko nevylákalo z děr a brlohů jen lesní zvířátka, ale probudilo k větší aktivitě také místní bezdomovce. Ti sklízejí plody práce...Celý článek »
vydáno před 6 let 25 týdnů
Chrudim - Pověstmi opředená lavička nedaleko kostela sv. Kateřiny byla v nedávné minulosti oblíbeným cílem mládeže. Ta zde ale netrávila chvilky...Celý článek »
vydáno před 7 let 5 týdnů
Chrudim - Kostelní hodiny a cimbály, které ohlašují lidem každou půlhodinu, patří neodmyslitelně ke kulise každého města. Například zdejší Resselovo...Celý článek »
vydáno před 7 let 26 týdnů
Chrudim - Po městě se podle všeho začíná rozmáhat zlozvyk, na který jsou prozatím krátcí jak městští strážníci, tak i ostatní orgány města. Na...Celý článek »