Chrudimské noviny

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C
vydáno před 4 týdny 5 dnů
Vraťme se ještě ke konci května. Některé pranostiky se často jednotlivými měsíci prolínají. Počasí se kalendářem neřídí a většinou se mění zhruba...Celý článek »
vydáno před 9 týdnů 6 dnů
Velikonoce jsou za námi. Ty letošní mi připadaly, jako by ještě dozníval kovid. Duben se přehoupl do druhé poloviny. 21. dubna má svátek Alexandra,...Celý článek »
vydáno před 20 týdnů 4 dny
Únor je nejkratší měsíc v roce. Hromnice 2. února ukončují Vánoce. Uklízí se betlém a poslední vánoční stromky. Křesťané ho slaví jako uvedení Páně...Celý článek »
vydáno před 22 týdny 1 den
Leden je na konci svého panování. Podle meteorologů teplotně mírně nadprůměrný. Pranostiky připomínají hlavně konec ledna: V lednu než sedláka,...Celý článek »
vydáno před 24 týdny 1 den
Konec loňského a začátek letošního roku byl mimořádně teplý. Na Silvestra se na Náveském rybníku v Kunčí rybařilo. I mne to zlákalo. Přiznám se, že...Celý článek »
vydáno před 5 let 34 týdny
Chrudim - Svatého Martina slavíme 11. listopadu a u nás je hlavně spojen se svatomartinským posvícením. Ovšem toto období přináší také výrazný pokles...Celý článek »
vydáno před 7 let 12 týdnů
Pardubice/Chrudim - Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během března celkem k 431 událostem (Pardubice 127, Chrudim 78, Svitavy 89, Ústí nad Orlicí...Celý článek »
vydáno před 8 let 8 týdnů
Pardubice/Chrudim - V uplynulých třiceti dubnových dnech vyráželi hasiči Pardubického kraje k celkem 370 událostem (Pardubice 112, Chrudim...Celý článek »
vydáno před 8 let 13 týdnů
Pardubice/Chrudim  - Hasiči Pardubického kraje vyjížděli v březnu k celkem 430 událostem (Pardubice 105, Chrudim 83, Svitavy 101, Ústí nad...Celý článek »
vydáno před 9 let 13 týdnů
Chrudim/Pardubice - Hasiči Pardubického kraje vyjížděli v březnu k celkem 448 událostem (Pardubice 141, Chrudim 74, Svitavy 76, Ústí nad Orlicí 157...Celý článek »