Chrudimské noviny

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C
vydáno před 6 let 25 týdnů
Chrudim/Škrovád - Nesmyslně umístěných značek na návsi ve Škrovádu si teď všimla i „velká média“. Reportáž o dopravním paskvilu v pátek 5. srpna...Celý článek »
vydáno před 12 týdnů 5 dnů
Chrudim – Zrušení zastávek v centru způsobuje nebezpečné komplikace. Kvůli opravě havárie plynovodu v Novoměstské ulici zrušil odbor...Celý článek »
vydáno před 13 týdnů 5 dnů
Slatiňany/Škrovád – Škrovádské skály jsou dodnes tichým svědkem zajímavé historie. Při bližším zkoumání si můžeme představit, jak se zde kdysi těžil...Celý článek »
vydáno před 42 týdny 4 dny
Slatiňany/Škrovád – Až budete mít cestu přes Škrovád, ať neminete aktuální výstavu v přírodě. Škrovádské zastavení u textů k zamyšlení, které napsala...Celý článek »
vydáno před 42 týdny 5 dnů
O Květné neděli jsem se již zmínil. Také se jí říká Smrtná. Vynáší se Morana. Někde se jí říká Mařena. Moréna, Smrtka, Smrtholka. Je to původně...Celý článek »
vydáno před 1 rok 6 týdnů
Udělat si odpolední procházku s dětmi a pejskem není problém. A kdo to 23. prosince udělal, zazpíval si ve Škovádu společně koledy. Každoročně pořádá...Celý článek »
vydáno před 1 rok 15 týdnů
Bylo trochu mlhavé sobotní dopoledne. Po večerním dešti všude mokro. Ještě, že jsme večer natáhli šapitó před loděnici. Pracovní prostor tak zůstal...Celý článek »
vydáno před 1 rok 16 týdnů
Okrašlovací spolek Škrovád a Galerie Art Chrudim pořádají Dětské sochání ve škrovádských skalách. Povede ho jako v předcházejících ročnících...Celý článek »
vydáno před 1 rok 35 týdnů
Rodina je v ohrožení. Vlivů, které mají negativní vliv na její fungování a v poslední době i existenci, je nepřeberné množství. Ztráta identity mužů...Celý článek »
vydáno před 2 roky 16 týdnů
Kdo něco někdy organizoval, tak mi možná dá za pravdu. Dát dohromady tři osobnosti ve stejný čas je umění. Zažil to i Okrašlovací spolek Škrovád,...Celý článek »