Chrudimské noviny

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C
vydáno před 1 rok 15 týdnů
Chrudim – Klášterní zahrady žijí už přes měsíc přípravou na umístění výdusků soch, které sice nijak nesouvisejí s kulturním odkazem sochařství...Celý článek »
vydáno před 1 rok 16 týdnů
Chrudim – Policie řeší od pátku poškození sochy kapucína od autora Petra Švolby. Odhad škody se od té doby ztrojnásobil! Fotografie sochy kapucína...Celý článek »
vydáno před 1 rok 16 týdnů
Chrudim – V pátek městská policie při své běžné obchůzce zjistila, že socha kapucína se stala terčem neznámého vandala. Vzhledem k tomu, že je...Celý článek »
vydáno před 4 dny 10 hodin
Chrudim – Než se zaplní další historický prostor něčím ze série malých plastik v rámci nápadu Za loutkami do Chrudimě, mají se občané přijít vyjádřit...Celý článek »
vydáno před 6 týdnů 3 dny
Chrudim – V neděli 9. června ve 14 hodin začíná v Muzeu barokních soch výtvarná dílna pro děti, která je inspirovaná barokními alegorickými...Celý článek »
vydáno před 1 týden 5 dnů
Chrudim – Na včerejším jednání zastupitelstva se slovíčkařilo, aby se zakryla pravá podstata problému s nákupem výdusků. Řešila se jen jejich...Celý článek »
vydáno před 1 týden 6 dnů
Chrudim – Starosta František Pilný (ANO 2011), který shodou okolností dohlíží jak na městskou policii, tak na odbor kultury, rád používá větu „stalo...Celý článek »
vydáno před 32 týdny 6 dnů
Chrudim – Nejedná se o prestižní záležitost, autorem není Matyáš Bernard Braun ani se nezachraňují nejhodnotnější díla barokního sochařství. Přesto...Celý článek »
vydáno před 33 týdny 2 dny
Chrudim – Dobám, kdy během covidu fungovaly vánoční trhy jen mimo zraky online kamer, už odzvonilo a po letech se na přání veřejnosti vrací...Celý článek »
vydáno před 36 týdnů 6 dnů
Chrudim – Od instalování nejnovější chrudimské realizace akademického sochaře Jaroslava Brože uběhlo jen pár dní a přes náhon do Široké ulice se za...Celý článek »