Chrudimské noviny

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C
vydáno před 8 let 8 týdnů
Chrudim - Nepříznivé počasí a slabá snůška včel mají za vinu propuknutí nebezpečné varoázy ve včelstvech chovatelů tohoto pilného hmyzu na Chrudimsku...Celý článek »
vydáno před 8 let 36 týdnů
Chrudim - O učiteli ze zdejší střední zemědělské školy Romanu Linhartovi psaly už Chrudimské noviny před dvěma lety. Roman Linhart se totiž mezi...Celý článek »
vydáno před 1 rok 18 týdnů
Chrudim – Letos poprvé zavede čtvrtá akce TECHNOhrátek více než 130 žáků základních škol na Chrudimsko. Program jim slibuje dojení, vážení krmných...Celý článek »
vydáno před 1 rok 34 týdny
Na přelomu května a června budí roj včel u některých lidí opravdu přehnané obavy. Přitom je to jeden z nejkrásnějších dějů, který můžeme u včel i...Celý článek »
vydáno před 1 rok 38 týdnů
Chrudim – Svérázný člověk, milovaný pedagog, propagátor zodpovědného přístupu ke včelám a také vynálezce. To byl Roman Linhart. Ty, kdo ho znali,...Celý článek »
vydáno před 4 roky 17 týdnů
Chrudim – Komu se již přejedli předvolební pečení holoubci, jistě rád využije několika tipů, jak strávit víkend mimo všechen politický cirkus. Sobota...Celý článek »
vydáno před 5 let 10 týdnů
Chrudim – Poslední listopadový víkend, poslední neděle liturgického mezidobí. Příští nedělí začíná advent, nejhezčí čas čekání na narození Spasitele...Celý článek »
vydáno před 5 let 17 týdnů
Chrudim - Střední zemědělská škola pořádá v pátek 6. a v sobotu 7. října tradiční výstavní dny s prohlídkou areálu školy a statku ve...Celý článek »
vydáno před 6 let 10 týdnů
Pardubice - Rada Pardubického kraje schválila i pro příští rok vyhlášení programu na podporu začínajících včelařů. V rozpočtu kraje je na...Celý článek »
vydáno před 6 let 15 týdnů
Chrudim - Úterní dopoledne se málem stalo osudným pro roj včel, které normálně obývají jeden z úlů ve Slatiňanech. Krom rojícího se hmyzu strážníci...Celý článek »