Chrudimské noviny

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C
vydáno před 9 let 23 týdny
V roce 2011 jsme si připomněli již 140. výročí vzniku železniční trati Pardubice - Havlíčkův Brod. Přestože je tato trať vedena i v...Celý článek »
vydáno před 1 rok 26 týdnů
Chrudim – Většina obyvatel města má v živé paměti situaci, která nastala v okamžiku, kdy probíhala modernizace místního vlakového nádraží. Lokálky...Celý článek »
vydáno před 2 roky 13 týdnů
Pardubice – Modernizace železničního uzlu v Pardubicích bude trvat od září 2020 do října 2024, s rozpočtem činícím více než 5 miliard korun. ...Celý článek »
vydáno před 3 roky 5 týdnů
Chrudim/Pardubice - Správa železnic se chystá opravit propustek ve Slatiňanech na traťovém úseku směrem na Chrudim. České dráhy tak musejí na období...Celý článek »
vydáno před 3 roky 9 týdnů
Chrudim - Jízdami parních vlaků, historických motorových vozů „Hurvínek“ a také historického autobusu si v sobotu 5. října zájemci připomenou, že...Celý článek »
vydáno před 5 let 26 týdnů
V roce 1845 byla zprovozněna železniční trať Praha - Olomouc a město Chrudim odmítlo být její součástí. Důsledky tohoto rozhodnutí se...Celý článek »
vydáno před 6 let 4 týdny
Chrudim/Pardubice – V krajském městě v minulých dnech začala velká přestavba přednádraží. Pro Chrudimáky z toho plyne ale i jedna příjemná skutečnost...Celý článek »
vydáno před 6 let 7 týdnů
Pardubice – Hejtman Martin Netolický (ČSSD) svým podpisem stvrdil smlouvu o zajištění stabilního financování regionální železniční osobní dopravy i...Celý článek »
vydáno před 6 let 9 týdnů
Chrudim/Pardubice – Volby do krajského zastupitelstva stojí za dveřmi. Uskuteční se v termínu 7. - 8. října a kandidáti se na poslední chvíli snaží „...Celý článek »
vydáno před 6 let 10 týdnů
Chrudim/Pardubice/Vídeň - Nadnárodní projekt Pocta Josefu Resselovi pokračuje. Jednoho z největších českých vynálezců, chrudimského rodáka Josefa...Celý článek »