Chrudimské noviny

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C
vydáno před 6 týdnů 3 dny
Slatiňany/Škrovád – Nepropásněte možná poslední příležitost vytvořit si pod dohledem zkušených lektorů své vlastní sochařské dílo v malebném...Celý článek »
vydáno před 7 let 44 týdny
Chrudim - Po deseti letech se vrací malíř Jaroslav Koreček do Výstavní síně v Divadle Karla Pippicha, aby oslavil vlastní tvorbou své významné výročí...Celý článek »
vydáno před 8 let 30 týdnů
Slatiňany/Škrovád - Unikátní akce, která se v neděli uskutečnila ve Škrovádu, dala vzpomenout na dobu, kdy úředník a politik ve vedení města...Celý článek »
vydáno před 10 let 3 týdny
Chrudim/Škrovád - Malíř Jaroslav Koreček je doslova nevyčerpatelnou studnicí vědomostí, zkušeností a neskutečných příběhů. Jako lodní kapitán zažil...Celý článek »
vydáno před 5 týdnů 3 dny
V sobotu 21. října se uskutečnilo 5. dětské sochání. Již tradičně ho vede akademický sochař Jan Pospíšil z Hořic. V letošním roce bylo vyhlášeno téma...Celý článek »
vydáno před 1 rok 4 týdny
Slatiňany/Škrovád – Škrovádské skály jsou dodnes tichým svědkem zajímavé historie. Při bližším zkoumání si můžeme představit, jak se zde kdysi těžil...Celý článek »
vydáno před 1 rok 6 týdnů
Škrovád – Podzim už se hlásí a s ním je tu opět díky Okrašlovacímu spolku Škrovád oblíbené kamenosochání ve škrovádských skálách pod vedením...Celý článek »
vydáno před 1 rok 33 týdny
O Květné neděli jsem se již zmínil. Také se jí říká Smrtná. Vynáší se Morana. Někde se jí říká Mařena. Moréna, Smrtka, Smrtholka. Je to původně...Celý článek »
vydáno před 3 roky 39 týdnů
Chrudim – Vchodem od řeky Chrudimky se dostanete do Výstavní síně divadla Karla Pippicha, kde ještě do 8. března trvá výstava obrazů Jaroslava...Celý článek »
vydáno před 3 roky 42 týdny
Chrudim – Ve středu 12. února v 17 hodin začíná vernisáž výstavy obrazů Jaroslava Korečka. Po několika letech se opět autor setká se svými...Celý článek »