Chrudimské noviny

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C
vydáno před 1 týden 4 dny
Chrast – Letos poprvé se pokládaly Kameny zmizelých také v Chrasti a u veřejnosti to i díky zdejším pedagogům vzbudilo velký ohlas. Do zahrady u vily...Celý článek »
vydáno před 1 týden 5 dnů
Chrudim – Letos se koná v Chrudimi nejspíš předposlední pokládání "Kamenů zmizelých", u kterého bude navíc přítomen autor projektu Stolpersteine...Celý článek »
vydáno před 2 roky 30 týdnů
Chrudim – V pondělí přišli lidé po roce uctít památku židovských obyvatel města, jejichž život za druhé světové války poznamenala nepochopitelná...Celý článek »
vydáno před 3 roky 33 týdny
Pardubický kraj – Nově se připojí do osvětového projektu tři města Pardubického kraje, mezi nimi i Pardubice. V Luži proběhne položení...Celý článek »
vydáno před 34 týdny 2 hodiny
I letos si našel již tradiční cyklistický závod Manitou Železné hory CARDION své příznivce a odpůrce. Stále se najdou občané, kterým totiž není...Celý článek »
vydáno před 1 rok 19 týdnů
Chrudim – Kvůli tomuto materiálu prý starosta František Pilný (ANO 2011) svolal včerejší zastupitelstvo. Titul čestného občanství udělí město Chrudim...Celý článek »
vydáno před 2 roky 20 týdnů
Pardubice - Nejen o lynčování v chrudimských ulicích, nebo z jakého důvodu museli všichni Chrudimáci odevzdat svoje rádia, že stála káva na...Celý článek »
vydáno před 2 roky 20 týdnů
Pardubice – Kdo nemůže jet do Prahy na odborníky oceňovanou výstavu Torzo - Vzpomínky na budoucnoust s fotkami od Pavla Diase, kterou připravil Lukáš...Celý článek »
vydáno před 4 roky 1 týden
Chrudim – Další Kameny zmizelých byly položeny v chrudimských ulicích, další osudy polozapomenutých obyvatel města byly připomenuty. Židovští...Celý článek »
vydáno před 4 roky 45 týdnů
Chrudim – Město se může pochlubit dlouhou tradicí židovského osídlení, které však brutálně uťala Druhá světová válka. Přesto na tyto obyvatele...Celý článek »