Chrudimské noviny

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C

Nejsem velkým vyznavačem svařených vín a nejméně oblíbený dezert je punčový řez. Přesto přicházím s receptem na lahodný nápoj, který nabízí má známá ve svém obchodě s kávou a čajem. První šálek jsem vypila nedobrovolně, jelikož jsem ho dostala. Následovaly další, na které jsem si již vystála frontu.

Počet komentářů: 0 Číst dál

Ořechový likér není jen chutný nápoj. Má i velmi příznivé účinky pro dobré trávení. Nezralé ořechy se mají sklízet na Svatého Jána, který připadá na 24. června nebo v přibližně v tomto období. Je to čas, kdy jsou ořechy zelené a ještě se u nich netvoří tvrdá skořápka. Používá se zde 40% alkohol, ale samozřejmě chuť záleží na tom, jak hodně kvalitní je. Po několika různých pokusech mi nejlépe vyhovuje bílý třtinový rum, který neovlivní chuť ořechů a jehož neutrální aroma a kvalitní alkohol vytvoří příjemně sladěný výsledek.

Počet komentářů: 0 Číst dál

Zázvorový sirup, který si vyrobíte sami, je zdravý, chutný a má různá použití. V zimních měsících či v období chřipkových epidemií zalijete sirup horkou vodou a vytvoříte zázvorový čaj. Antiseptické účinky čerstvého zázvoru vám dokonale vyčistí krk a čaj vás příjemně prohřeje.

Počet komentářů: 0 Číst dál

Nápoj, který uvádím jako vánoční čaj, lze zakoupit i ve specializovaných čajových prodejnách pod názvem Yogi čaj. Jedná se o vývar z koření, který nejen, že je chutný a voňavý, ale je velmi zdravý, má povzbuzující účinky s trvalejším účinkem než káva a pokud se ho rozhodnete vařit, provoní vám sváteční vůní celý byt. Mimo jiné je vhodný i pro děti.

Počet komentářů: 0 Číst dál

Nápoj, který vás zahřeje za pár vteřin

Počet komentářů: 0 Číst dál